MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Lidia Fałdyga o tym, jak możemy pomóc kotom [wideo]

Katarzyna Chybowska
Katarzyna Chybowska
Do koszalińskiej Fundacji MIAU Kocie Wąsy i Spółka trafiły właśnie trzy nowe żywołapki. Dzięki nim mieszkańcy miasta będą mogli, nieodpłatnie i bez problemu wyłapywać koty wymagające leczenia i sterylizacji.

Sterylizacja to w tym momencie najbardziej humanitarny, najskuteczniejszy sposób walki z kocią bezdomnością?
Tak, przez lata borykaliśmy się z brakiem urządzeń, które pozwoliłyby nam w Koszalinie wyłapywać dzikie koty w sposób bezpieczny i niegroźny dla nich. Sytuacja bezdomności kotów w całym kraju jest dramatyczna, również w Koszalinie mamy bardzo dużą populację, dziko żyjących zwierząt. Dzięki Kamilowi Szewczykowi z Kawiarni Kocia Miętka w Koszalinie, trafiły do nas trzy takie urządzenia, które teraz będziemy mogli udostępniać mieszkańcom. Klatki są bardzo proste w obsłudze i bardzo skuteczne.

Co dalej ze złapanym kotem?
W Koszalinie funkcjonuje program zapobiegania bezdomności, Dzięki za wszystko któremu każdy z nas może za darmo wysterylizować czy wykastrować bezdomnego kota, czy psa. Obecnie takie zabiegi są przeprowadzane w gabinecie Telvet przy ulicy Wańkowicza. Z bezpłatnych zabiegów mogą też korzystać prywatni właściciele, ale spełniający określone warunki jak na przykład korzystanie z pomocy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie albo są to emeryci lub renciści.

Żywołapka będzie wypożyczana bezpłatne na kilka dni?
Dokładnie tak. Osoby, które chciałby skorzystać z urządzeń, wystarczy, że zgłoszą się do Fundacji, zadzwonią pod numerem telefonu 883 715 728 lub bezpośrednio w Kawiarni Kocią Miętka. Tam też można otrzymać informację.

Sterylizacja to jedno, co jeszcze możemy zrobić dla dobra dzikich kotów?
Nie ukrywajmy, że kotów jest dużo, często są to zwierzęta chore, potrzebujące pomocy. Pierwszą rzeczą, jaką możemy zrobić, to oczywiście dokarmianie. Jeśli możemy uchylmy okienko piwniczne. Może postarajmy się o postawienie domku kociego. Ale tak naprawdę przede wszystkim myślmy o sterylizacji.

Zobacz zdjęcia kotów naszych Internautów

Koty to wyjątkowe zwierzęta. Zobacz zdjęcia kotów naszych Internautów

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gk24.pl Głos Koszaliński