Piotr Szymański
Liga angielska. To mógł być wymarzony powrót Krystiana Bielika po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją. Polak wszedł na murawę po przerwie w meczu z Birmingham City i uratował punkt dla Derby County w ostatniej akcji! Niestety, przy upadku na murawę uszkodził bark.

Gol Krystiana Bielika po rocznej przerwie

30 stycznia 2021 roku Krystian Bielik zerwał więzadło krzyżowe w kolanie w spotkaniu Championship z Bristol City. Polak po raz kolejny przechodził żmudną rehabilitację, aż wreszcie, dokładnie po 12 miesiącach, wrócił do gry. I to w jakim stylu!

Reprezentant Polski zameldował się na murawie w 69. minucie domowego starcia z Birmingham City. Gospodarze przegrywali wówczas 0:2... Końcówka należała jednak do ekipy Baranów. Najpierw, w 87. minucie kontaktową bramkę zdobył Luke Plange, a Polak wyrównał w ostatniej minucie doliczonego czasu gry! Jego trafienie było ozdobą spotkania. Niestety, po efektownym uderzeniu z powietrza nabawił się kontuzji barku, upadając na murawę.

Zobacz bramkę Krystiana Bielika z Birmingham City:

Do 41. minuty na boisku przebywał Kamil Jóźwiak, który musiał przedwcześnie zejść z powodu kontuzji kostki. Jakieś fatum wisi nad biało-czerwonymi z drużyny Wayne'a Rooneya.

Derby zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli Championship, ze stratą 7 punktów do bezpiecznej lokaty. Tak słaba pozycja wynika jednak z... problemów finansowych, przez które klub został ukarany odjęciem aż 21 "oczek".

Derby County - Birmingham City 2:2 (0:1)