Piotr Szymański
Jan Bednarek bohaterem Southampton! Jego zespół pokonał Arsenal Londyn
Jan Bednarek bohaterem Southampton! Jego zespół pokonał Arsenal Londyn Szymon Starnawski
Liga angielska. Jan Bednarek bohaterem Southampton FC! Drużyna Świętych pokonała u siebie Arsenal Londyn (1:0) w meczu 33. kolejki Premier League, a decydującą bramkę zdobył tuż przez przerwą reprezentant Polski.

Jan Bednarek strzelił gola z Arsenalem Londyn

Niespodzianka w sobotnim meczu 33. kolejki Premier League. Southampton FC, który przegrał cztery z ostatnich pięciu ligowych meczów, ograł u siebie Arsenal Londyn 1:0. Święci, którzy przed tygodniem dostali "szóstkę" od Chelsea, tym razem zachowali czyste konto.

Zwycięskiego gola zdobył dla nich tuż przed przerwą Jan Bednarek. Po rzucie rożnym dla Southampton i piąstkowaniu bramkarza Kanonierów, piłka ponownie została wstrzelona w pole karne. Opanował ją z kłopotami Mohamed Elyounoussi, wycofał spod linii końcowej na środek, a 26-letni środkowy obrońca mocnym strzałem z bliska, po rękawicach Aarona Ramsdale'a, wpakował ją pod poprzeczkę.

W tabeli ligi angielskiej Southampton jest 12. Ekipie Bednarka nie grożą ani spadek, ani europejskie puchary. Natomiast Arsenal obecnie jest 6. i celuje w coś więcej niż eliminacje Ligi Konferencji. O Ligę Europy lub Ligę Mistrzów musi rywalizować z Manchesterem United i Tottenhamem Hotspur.

Southampton FC - Arsenal Londyn 1:0 (1:0)