Filip Stachowski/PAP
Zwycięski gol Davida Alaby strzelony w 75. minucie meczu Almeira - Real Madryt
Zwycięski gol Davida Alaby strzelony w 75. minucie meczu Almeira - Real Madryt EPA/PAP
Piłkarze Realu Madryt pokonali na wyjeździe Almerię 2:1 w 1. kolejce hiszpańskiej LaLigi, choć jeszcze po godzinie meczu przegrywali. Bramkę na wagę zwycięstwa "Królewskich" zdobył Austriak David Alaba, który w minioną środę trafil też w zwycięskim spotkaniu o Superpuchar Europy.

Trener Carlo Ancelotti wystawił w pierwszym składzie m.in. debiutujących w barwach Realu w lidze niemieckiego obrońcę Antonio Ruedigera i Francuza Aureliena Tchouameniego.

Mecz beniaminka z broniącym tytułu słynnym rywalem rozpoczął się niespodziewanie, bowiem już w szóstej minucie gola dla gospodarzy strzelił 21-letni Belg Largie Ramazani.

"Królewscy" ruszyli do odrabiania strat, ale do przerwy utrzymał się niekorzystny dla nich wynik.

Wyrównał dopiero w 61. minucie Lucas Vazquez (asysta Francuza Karima Benzemy), zaś kwadrans przed końcem zwycięstwo faworytom zapewnił strzałem z rzutu wolnego David Alaba, który pojawił się na boisku chwilę wcześniej.

Austriacki obrońca, były piłkarz Bayernu Monachium, jest bardzo skuteczny na początku sezonu. W środowym meczu o Superpuchar UEFA z Eintrachtem Frankfurt (2:0) w Helsinkach też strzelił jednego z goli.

Real rozpoczął więc ligowy sezon nieco lepiej niż odwieczny rywal, czyli Barcelona. Wicemistrzowie Hiszpanii, z Robertem Lewandowskim grającym cały mecz, zremisowali w sobotni wieczór u siebie z Rayo Vallecano 0:0.