Liga Makroregionalna. Bałtyk Koszalin - Lechia Gdańsk 0:3 [zdjęcia]

Dawid Jaśkiewicz
Juniorzy młodsi Bałtyku Koszalin (niebieskie stroje) ulegli swoim rówieśnikom z Lechii Gdańsk 0:3. Dawid Jaśkiewicz
Występujący w Lidze Makroregionalnej, juniorzy młodsi Bałtyku Koszalin ulegli Lechii Gdańsk 0:3. Goście objęli prowadzenie już po czternastu minutach gry. Macieja Ziniewicza pokonał Oskar Paprzycki. Gospodarze próbowali odpowiedzieć, lecz mimo kilku okazji, podopiecznym Wiktora Butryma nie udało się trafić do siatki. W końcówce tej części uwidoczniła się przewaga lechistów, a w kierunku bramki miejscowych groźnie strzelali Juliusz Letniowski, Oskar Fila oraz Igor Michalski. Podobny przebieg gry oglądaliśmy również w drugiej połowie. Już pięć minut po przerwie z rzutu karnego celnie uderzył Juliusz Letniowski. W 49 minucie prowadzenie gdańszczan podwyższył Oskar Fila. Goście stwarzali kolejne okazje. Szczególnie aktywny był Igor Michalski. Po jednym ze strzałów gracza Lechii piłka odbiła się od poprzeczki, a po kolejnym znakomicie interweniował Ziniewicz. Bramkarz gospodarzy w dobrym stylu wybronił także Kacpra Dubanowskiego. Bałtyk Koszalin - Lechia Gdańsk 0:3 (0:1) Bramki: Oskar Paprzycki (14.), Juliusz Letniowski (45., karny), Oskar Fila (49.) Bałtyk: Ziniewicz (60. Rutkowski) - Kolasiński, Kubicki, B. Jachemek (65. Owoc), P. Jachemek, Kułaga, Kulon, Ziółkowski, Kwiatkowski (70. Fajger), Prylewski, Saganowski.