Liga Mistrzów Arsenal zachował szansę

(wok)
Kibice zgromadzeni na Emirates Stadium w Londynie oglądali znakomite widowisko. A wszystko za sprawą grającej bardzo ofensywnie Barcy.

W szóstej minucie Dani Alves świetnie podał w pole karne do Ibrahimovicia, który w sytuacji sam na sam z pięciu metrów nie trafił w bramkę. Nawet gdyby zdobył gola, sędzia odgwizdałby jednak pozycję spaloną. Chwilę później znów Ibrahimović był w sytuacji sam na sam. Tym razem Manuel Almunia, bramkarz Arsenalu popisał się kapitalną interwencją.

W 15. min Almunia miał dwie kolejne wręcz nieprawdopodobne akcje po strzałach Ibrahimovicia i Xaviego. Arsenal odpowiedział kapitalną sytuacją bramkową w 37. min. Po strzale Bendtnera świetnie interweniował jednak Victor Valdes. Po dobitce lewą nogą piłka trafiła w słupek.

Tuż przed przerwą Fabregas został ukarany żółtą kartką, która wyeliminowała go z meczu rewanżowego na Camp Nou. Fantastycznie rozpoczęła się druga połowa dla Katalończyków. Już po kilkudziesięciu sekundach Pique zagrał prostopadłą piłkę do Ibrahimovicia, który przelobował Almunię. Londyńczycy odpowiedzieli strzałem głową Bendtnera, który obronił Valdes. W 59. min Barca wygrywała już 2:0. Xavi znów zagrał prostopadłą piłkę do Ibrahimovicia, który wpadł w pole karne Arsenalu i strzałem w bliższy róg pod poprzeczkę pokonał Almunię. W 69. min Walcott otrzymał podanie od Bendtnera i strzelając z ostrego kąta pokonał Valdesa!. To kontaktowy gol Arsenalu. Na pięć minut przed końcem. czerwoną kartkę po starciu z Fabregasem zobaczył Puyol. Na dodatek arbiter podyktowal "11". Z karnego uderzył Fabregas i doprowadził do wyrównania.

Dodajmy, że od dwóch do czterech tygodni przerwy czeka największą gwiazdę Manchesteru United i reprezentacji Anglii - Wayne'a Rooney'a. Jak się okazało w ćwierćfinałowym spotkaniu Ligi Mistrzów z Bayernem Monachium Rooney skręcił kostkę. Po przegranym przez Man Utd 1:2 spotkaniu na Allianz Arena w Monachium napastnik "Czerwonych Diabłów" opuszczał stadion o kulach i ze specjalnym opatrunkiem na nodze. Pierwsza diagnoza po przeprowadzeniu badań to skręcenie kostki. To oznacza, że Rooney na pewno nie wystąpi w najbliższym spotkaniu ligowym z Chelsea i w rewanżu z Bayernem na Old Trafford w przyszłą środę. Być może uda mu się wrócić na boisko na derbowe spotkanie z Manchesterem City 17 kwietnia. Dobra wiadomość jest taka, że kontuzja nie jest na tyle poważna, by zagrozić udziałowi Rooney'a w mistrzostwach świata w RPA.