Liga Mistrzów: Barca zremisowała z Rubinem

(wok)
Pierwsza seria meczów rewanżowych fazy grupowej przyniosła porażkę kijowskiego Dynama z mediolańskim Interem 1:2.

Pierwszą bramkę dla mistrzów Ukrainy zdobył Andrij Szewczenko. Ukraiński internacjonał uderzył lewą nogą z 23. metrów.

Bita z prędkością 109 km/godz. piłka spadła tuż za kołnierz Julio Cesara. Brazylijski bramkarz włoskiej drużyny nie miał nic do powiedzenia. Szewczenko dzięki temu trafieniu wyrównał rachunki z Jose Mourinho, trenerem Interu. Szwecznko miał mu za złe, że w czasie gdy razem pracowali w Chelsea Londyn, ten nie wystawiał go do pierwszego składu. W drugiej części Inter miał zdecydowaną przewagę. na cztery minuty przed końcem gola zdobył technicznym uderzeniem Argentyńczyk Milito. Po chwili Bogush przepuścił piłkę pod bokiem, a dobitka Snajdera była skuteczna.

Rubin Kazań znów zaskoczył. Tym razem w rewanżu z wielką Barcą bezbramkowo zremisował. Katalończykom nie udał się więc rewanż za porażkę 1:2 na Camp Nou. Piłkarze zmuszeni byli grać w temperaturze -4 st. C.

Z powodu kontuzji w składzie mistrzów Rosji nie znalazł się Rafał Murawski. Barca przeważała od początku. Już w drugiej minucie "Duma Katalonii" była bliziutko objęcia prowadzenia. Piłka po strzale Zlatana Ibrahimovicia trafiła w słupek. Ekipa z Camp Nou miała jeszcze kilka dobrych, bramkowych sytuacji.

Bliscy zmiany wyniku byli Messi i Iniesta. Strzał pierwszego wybili obrońcy, a uderzenie drugiego w świetnym stylu obronił Ryżikow. Rosjanie skontrowali groźnie w 41. minucie, ale strzał Riazancewa z kilkunastu metrów obronił Valdes. Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Dalej Barca miała przewagę optyczną. Rubin kontratakował. Dwukrotnie Aleksandr Bucharow miał doskonałe na strzelenie bramki okazje.

Rubin w dwóch meczach z mistrzem Hiszpanii zgromadził cztery punkty, co jest jego ogromnym sukcesem. Olympique Lyon zremisował szczęśliwie z Liverpoolem i awansował do kolejnej rundy.

Grupa E:
Olympique Lyon - Liverpool FC 1:1 (0:0)
Bramka:Lisandro (90.) - Babel (83.).
AC Fiorentina - VSC Debreczyn 5:2 (1:1).
Bramka - Mutu (14.), Dianelli (52.), Montolivo (59.), Marchionni (61.), Gilardino (74.) - Rudolf (38.), Coulibaly (70.).