Liga Mistrzów > Cztery trafienia Leo Messiego

(wok)
Barcelona z Interem grać będzie o finał. Wczoraj mediolańczycy w Moskwie ograli CSKA, a Katalończycy na Camp Nou znokautowali londyński Arsenal.

FC Barcelona pokonała 4:1 w rewanżowym meczu ćwierćfinałowym Arsenal Londyn Pierwszy mecz zakończył się remisem 2:2 i Duma Katalonii awansowała do półfinału. Pierwszą połowę zdominowały popisy pomocnika Barcy, Leo Messiego. Ten mający włoskie korzenie Argentyńczyk pokazał klasę prawdziwego wirtuoza futbolu. Najpierw jednak, dość niespodziewanie prowadzenie uzyskali londyńczycy. W 18. minucie błąd popełnił Milito i Arsenal przeprowadził kontrę. Theo Walcott zagrał w pole karne do Nicklasa Bendtnera. Duńczyk uderzył, ale padający Victor Valdes zdołał odbić piłkę.

Przy dobitce już skapitulował. Odpowiedź Katalończyków była natychmiastowa. Messi zakręcił obrońcami. Piłka odskoczyła mu, ale odbiła się także od nogi Silvestre'a, w taki sposób, że Argentyńczyk oddał natychmiastowy strzał. Bita lewą nogą tuż zza pola karnego piłka zaskoczyła Almunię. W 37. min Barca już wygrywała. Abidal uciekł na lewej stronie obrońcom. Dograł w pole karne. Vermaelen wybił piłkę wprost pod nogi Pedra Rodrigueza . Ten oddał ją Messiemu, który posyłając ją nad Almunią zdobył drugą bramkę. W 42. min Messi strzelił swoją trzecią bramkę. Po fantastycznym, prostopadłym podaniu głową Seydou Keity, Messi popędził na bramkę Kanonierów. Miękką podcinką pokonał wychodzącego z bramki Almunię. W 88. min Messi znów dał znać o sobie. Tym razem dograł Iniesta, a Messi ogrywając Vermaelena i Clichy'ego posłał piłkę między nogami bramkarza Kanonierów. Dzięki tym trafieniom Messi został liderem klasyfikacji najlepszych strzelców obecnej edycji Ligi Mistrzów. Ma na koncie osiem goli. Drugi z siedmioma trafieniami jest Cristiano Ronaldo, a trzeci z pięcioma Wayne Rooney.

W drugim wczorajszym rewanżu 1/4 finału CSKA Moskwa przegrał przed własną publicznością 0:1 (0:1) z Interem Mediolan. Pierwszy mecz zakończył się zwycięstwem mistrzów Włoch 1:0 i to on awansował do półfinału. Losy meczu rozstrzygnęły się już w siódmej minucie meczu. Siergiej Ignaszewicz faulował przed polem karnym Diego Milito. Sprytnym płaskim strzałem z rzutu wolnego popisał się Wesley Sneijder. Kompletnie zaskoczony Igor Akinfiejew nie zdołał obronić tego uderzeniu i piłka zatrzepotała w siatce. Gospodarze kończyli mecz w "10". Chidi Odiah, który miał już na swoim koncie żółtą kartkę, bardzo niebezpiecznie sfaulował Samuela Eto'o. Sędzia nie miał żadnych wątpliwości i pokazał Nigeryjczykowi drugą żółtą i w konsekwencji czerwona kartkę.

Mecze wtorkowe:
CSKA Moskwa - Inter Mediolan 0:1 (0:1)
0:1 Wesley Sneijder (7.). Pierwszy mecz 0:1. Awans Interu.
FC Barcelona - Arsenal Londyn 4:1 (3:1)
0:1 Nicklas Bendtner (18.), 1:1, 2:1, 3:1 i 4:1 Lionel Messi (21., 37., 42. i 88.). Pierwszy mecz 2:2. Awans Barcelony.