Liga Mistrzów: niespodzianka na Old Trafford

(wok)
W bramce Arsenalu od 27. min grał Łukasz Fabiański.
W bramce Arsenalu od 27. min grał Łukasz Fabiański. Fot. Archiwum
Villarreal CF w pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu piłkarskiej Ligi Mistrzów zremisował na stadionie El Madrigal z Arsenalem Londyn 1:1 (1:0). Od 27. minuty bramki "Kanonierów" strzegł Łukasz Fabiański.

W drugim wtorkowzm spotkaniu obrońcy trofeum, piłkarze Manchesteru United zaledwie zremisowali 2:2 (1:1) z FC Porto.

Wtorkowy mecz w lepszym stylu rozpoczęła drużyna z Portugalii, obejmując prowadzenie już w 4. minucie po strzale lewą nogą Cristiana Rodrigueza, którego nie upilnował Jonny Evans. W 15. minucie wyrównał Wayne Rooney, wykorzystując błąd obrońcy Porto Bruno Alvesa, który... podał mu piłkę.
Kolejne bramki padły w ostatnich pięciu minutach. Prowadzenie gospodarzom dał Carlos Tevez. Krótko potem wyrównał jednak Mariano.

Manchester United przedłużył do 22 serię meczów bez porażki w europejskich pucharach, ale jego pozycja wyjściowa przed rewanżem nie jest dobra. (
Rewanżowe spotkanie odbędzie się 15 kwietnia na Estadio do Dragao w Porto.