Liga Mistrzów: Niespodziewana porażka Liverpoolu

(wok)
We wtorek rozegrano drugie mecze fazy grupowej. W "polskim" meczu Arsenal pokonał Olympiakos Pireus. Gole londyńczykom dali Van Persie i Arszawin.

W pierwszym składzie ekipy z Pireusu wyszedł Michał Zewłakow. Polak ukarany został w 52. min żółtą kartką. Mało kto spodziewał się remisu w pojedynku Rubina Kazań z mistrzem Włoch Interem Mediolan.

Tu poczynania kolegów z ławki rezerwowych Rubina obserwował reprezentant Polski Rafał Murawski. Na Camp Nou Barcelona oddając średnio co cztery minuty strzał na bramkę rywali zmiażdżyła kijewskie Dynamo. Swoją przewagę udokumentowała jednak tylko dwoma trafieniami. Na listę strzelców wpisali się Messi i Pedro Rodriguez.

Gol tego ostatniego, zaledwie 22-letniego wychowanka Barcy był 199 trafieniem tej drużyny w europejskich pucharach. W 88. min Valdes strał się mocno w polu karnym Milewskiego, ale arbiter nie podyktował karnego. ACF Fiorentina nieoczekiwanie pokonała Liverpool FC 2:0 (2:0) w meczu 2. kolejki spotkań w grupie E piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Świetną partię rozegrał zaledwie 20-letni reprezentant Czarnogóry Stevan Jovetic, który jeszcze przed przerwą dwukrotnie pokonał Pepę Reinę.

Grupa E:
VSC Debreczyn - Olympique Lyon 0:4 (0:3)
0:1 Kaellstroem (3.), 0:2 Pranjic (13.), 0:3 Govou (24.), 0:4 Gonis (51.)
Rubin Kazań - Inter Mediolan 1:1 (1:1)
1:0 Alejandro Dominguez (11.), 1:1 Dejan Stankovic (28.). Czerwona kartka - Mario Balotelli (Inter, 61).
Glasgow Rangers - FC Sevilla 1:4 (0:0)
0:1 Konko (50.), 0:2 Adriano (64.), 0:3 Luis Fabiano (72.) , 0:4 Kanoude (74.), 1:4 Novo (88.).
Unirea Urziceni - VfB Stuttgart 1:1 (0:1)
0:1 Tasci (5.), 1:1 Varga (48.)
1. FC Sevilla 2 6 6-1
2. VfB Stuttgart 2 2 2-2
3. Glasgow Rangers 2 1 2-5
4. Unirea Urziceni 2 1 1-3