red
Triumf Borussii w Pradze. Wystąpił Piszczek
Triumf Borussii w Pradze. Wystąpił Piszczek Instagram/Borussia Dortmund
Liga Mistrzów. Pierwsze zwycięstwo Borussii Dortmund w grupie F. Drużyna Lucienea Favre'a pokonała na wyjeździe Slavię Praga 2:0 (1:0). Obie bramki zdobył Achraf Hakimi.

To był mecz lewego obrońcy Borussii. Jeszcze w pierwszej połowie Hakimi trafił do siatki. Uczynił to po indywidualnym rajdzie i zmyleniu czterech rywali. Chwilę przed doliczonym czasem wykorzystał zaś swoją szybkość i spokojnym uderzeniem między nogami bramkarza ustalił wynik.

Pełne 90 minut na prawej obronie zaliczył Łukasz Piszczek. Były reprezentant Polski otrzymał żółtą kartkę za faul. Był to jego pierwszy występ w tej edycji Ligi Mistrzów.

Slavia Praga - Borussia Dortmund 0:2 (0:1)
Bramka: Hakimi 35', 89'
Żółte kartki: Sevcik, Hovorka - Piszczek

Slavia Praga: Kolar - Hovorka, Coufal, Sevcik, Boril - Soucek, Kudela, Tecl (59' van Buren), Masopust (76' Zeleny), Stanciu (83' Stanciu) - Olayinka.
Borussia Dortmund: Bürki - Piszczek, Hummels, Akanji, Hakimi (90' Zagadou)- Delaney, Witsel, Sancho (74' Hazard), Brandt (92' Gotze), Guerreiro - Reus.

LIGA MISTRZÓW w GOL24

W obliczu kontuzji doszlo do kilku zmian. Za Łukasza Fabiańskiego został powołany Radosław Majecki, za Karola Linettego - Dominik Furman, za Jakuba Błaszczykowskiego - Przemysław Frankowski, a za Dawida Kownackiego nikt. My zajrzeliśmy jeszcze dalej niż selekcjoner Jerzy Brzęczek, by przejrzeć listę alternatyw na pozostałe pozycje. Zobaczcie, jaka jedenastka nam wyszla.

Jedenastka niepowołanych do reprezentacji Polski. Tak na dzi...