DW
Napoli nie jest już liderem grupy E, ale o awans Włosi nie powinni się martwić.
Napoli nie jest już liderem grupy E, ale o awans Włosi nie powinni się martwić. EASTNEWS
Liga Mistrzów. Włoskie Napoli miało duży problem żeby sforsować defensywę Red Bulla Salzburg, a już od 11. minuty musiało odrabiać straty. Ostatecznie podopieczni Carlo Ancelottiego zdobyli tylko jedną bramkę i zainkasowali punkt. Taki wynik sprawia, że wygrywający z Genk Liverpool wskoczył na fotel lidera grupy E.

Neapolitańczycy w tabeli grupy E prowadzili z siedmioma punktami na koncie, a pierwszej kolejce pokonali broniący tytułu Liverpool 2:0. Wygrali również pierwszy mecz z Salzburgiem, choć był on niezwykle wyrównany i padło w nim aż pięć goli. Tego dnia również zanosiło się na dużo bramek, ale świetnie radzili sobie bramkarze obu ekip. W 5. minucie gorąco zrobiło się pod bramką Red Bulla. Z dystansu strzelał Lorenzo Insigne, piłka odbiła się od Onguene, lecz Carlos popisał się refleksem i przeniósł ją nad poprzeczką. Po chwili blisko gola byli goście. Zlatko Junuzović precyzyjnie dośrodkował w pole karne, Onguene miał tam mnóstwo miejsca, lecz spudłował w świetnej sytuacji.

Świetną akcję przeprowadził również na początku meczu Piotr Zieliński. Polak przejął piłkę przed polem karnym po interwencji Carlosa, wszedł w szesnastkę, lecz huknął nad poprzeczką. W 11. minucie dość nieoczekiwanie padł gol dla Austriaków. Kalidou Koulibaly sfaulował Hwanga w polu karnym, co skutkowało strzałem Haalanda z 11 metrów. Norweg poczekał aż rzuci się Alex Meret, umieścił piłkę w drugim rogu i świętował siódmą bramkę w tej edycji Ligi Mistrzów. Świetnie zaczęło się to spotkanie dla gości.

Wyrównanie padło tuż przed przerwą. Lorenzo Insigne zagrał prostopadłą piłkę do Hirvinga Lozano, który uderzył sprzed pola karnego bardzo precyzyjnie, tuż przy słupku. Arbiter Szymon Marciniak otrzymał jeszcze polecenie z wozu VAR, aby sprawdzić tę sytuację pod kątem ewentualnego spalonego. Bramka została jednak zdobyta prawidłowo.

Wynik mógłby być dużo wyższy, bo zarówno Napoli, jak i Red Bull miały wiele szans na gola, ale obie drużyny były nieskuteczne. Piotr Zieliński grał całe 90 minut i w 27. minucie zobaczył żółtą kartkę. W 73. minucie na murawę wybiegł Arkadiusz Milik, który nie miał okazji na przechylenie szali zwycięstwa na stronę Napoli.

Atrakcyjność meczu: 8/10
Piłkarz meczu: Lorenzo Insigne

LIGA MISTRZÓW w GOL24

Jerzy Brzęczek powołał 27 reprezentantów Polski na mecze el. Euro 2020 z Izraelem i Słowenią. Do kadry wraca m.in. Łukasz Piszczek, który rozegra oficjalne, pożegnalne spotkanie z naszą kadrą. Wśród powołanych brakuje również kilka nazwisk. Kogo docenił, a kogo pominął selekcjoner?

Powołania do reprezentacji. Kto został doceniony, a kto pomi...