Jacek Czaplewski
Trzydziesty gol! Lewandowski wyrównał swój rekord
Trzydziesty gol! Lewandowski wyrównał swój rekord AFP/East News
Liga niemiecka. Bayern Monachium ograł na wyjeździe Bayer Leverkusen 4:2 (3:1). Raz do siatki trafił Robert Lewandowski. Dla Polaka była to trzydziesta bramka w tym sezonie Bundesligi. Tym samem 31-latek wyrównał swoje rekordowe dorobki w pojedynczej edycji.

Mecz Bayer - Bayern 2:4. Lewandowski po raz trzydziesty
Lewandowski trafił do bramki głową z najbliższej odległości. W 66 minucie wykorzystał wrzutkę z prawej strony od Muellera (dwudziesta asysta w sezonie!). Tym samym Polak wyrównał swoje rekordowe sezony w Bundeslidze: w edycjach 2015/16 i 2016/17 również trafił po 30 razy.

Lewandowskiemu zostały trzy występy, by wyśrubować rekord. Trzy, a nie cztery, bo przed trafieniem Bayeru obejrzał żółtą kartkę. Była to piąta w sezonie - oznaczająca pauzę w kolejnym spotkaniu. Bayern zagra więc bez niego przeciw Borussii M'Gladbach - w przyszłą sobotę (13 czerwca).

Dzisiejszy gol był 300. ligowym Lewandowskiego w seniorskiej karierze. 36 razy trafił dla Znicza Pruszków w 2 lidze, 32 dla Lecha Poznań w ekstraklasie, 74 dla Borussii Dortmund i wreszcie 158 razy dla Bayernu w Bundeslidze.

Statystyki Lewandowskiego w sezonie 2019/20:
dla Bayernu: 44 bramki w 38 meczach
dla reprezentacji Polski: 4 bramki w 6 meczach
Łącznie: 48 bramek w 44 meczach (lider strzelców Bundesligi i Ligi Mistrzów)

Bayern grał dziś jak z nut. Choć nie od razu. To Bayer, bez kontuzjowanego Kaia Havertza, objął prowadzenie. Doszło do tego w 10 minucie po wznowieniu z autu.

Potem strzał już tylko Bayern. Wyrównał Kingsley Coman, prowadzenie dał będący w znakomitej formie Leon Goretzka, a przed przerwą podwyższył Serge Gnabry. Reprezentant Niemiec przelobował bramkarza po zagraniu Joshuy Kimmicha z połowy Bayernu.

W tabeli Bayern posiada 11 punktów więcej od RB Lipsk i 10 od Borussii Dortmund, która zagra z Herthą Berlin. Obrona mistrzostwa jest już zatem na wyciągnięcie ręki.

Bayer Leverkusen - Bayern Monachium 2:4 (1:3)
Bramki: Alario 10', Wirtz 89' - Coman 27', Goretzka 42', Gnabry 45', Lewandowski 66'
Żółte kartki: Amiri, Bellarabi, Dragović - Coman, Lewandowski, Mueller.

Bayer: Hradecky - S. Bender, Dragović, Tapsoba - Bellarabi (46' Wirtz), Baumgartlinger (62' Paulinho), Aránguiz, Diaby, Amiri (46' Wendell), Bailey (46' Demirbay) - Alario (76' Volland).

Bayern: Neuer - Pavard, Boateng, Alaba, Davies (85' Hernandez) - Kimmich, Goretzka (74' Martinez) - Gnabry (74' Alcantara), Mueller, Coman (67' Perisić) - Lewandowski.

LIGA NIEMIECKA w GOL24

Pogrzeb Piotra Rockiego odbył się przed sobotnim południem w Zabrzu. Byłego piłkarza m.in. miejscowego Górnika, Odry Wodzisław, Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, Legii Warszawa, Podbeskidzia Bielsko-Biała, Ruchu Radzionków, GKS-u Tychy i Polonii Bytom żegnały tłumy kibiców, a także przyjaciele i koledzy z boiska. ZOBACZ ZDJĘCIA. "Rocky" miał 46 lat, zmarł z poniedziałku na wtorek z 1 na 2 czerwca.

Pogrzeb Piotra Rockiego. Tłumy kibiców, przyjaciół i kolegów...