Piotr Rzepecki
screen Eleven Sports
Liga włoska. Aż czterech Polaków oglądaliśmy w meczu ligi włoskiej. Spezia wygrała 1:0 z Torino na wyjeździe, a w jej barwach zagrali Bartłomiej Drągowski, Arkadiusz Reca, a co najważniejsze Szymon Żurkowski. Dla tego ostatniego był to debiut w nowych barwach. W koszulce Torino 45 minut zagrał Karol Linetty.

Liga włoska. Torino - Spezia Calcio 0:1 (0:1)

Z pewnością to Spezia Calcio podchodziła do spotkania z większą presją. Mimo serii czterech meczów bez porażki w lidze, zajmowała 17. lokatę, czyli tuż nad strefą spadkową.

Wynik otworzyła ekipa gości - i jak się okazało - był to jedyny gol w meczu. Z rzutu karnego nie pomylił się M'Bala Nzola. Obrońca Torino Koffi Djidji zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym i musiała zostać podyktowana jedenastka.

Pod koniec pierwszej części meczu gospodarzom udało się wyrównać, jednak z trafienia piłkarze Torino długo się nie cieszyli. W górę powędrowała chorągiewka sędziego asystenta, który wskazał na ewidentnego spalonego.

W drugiej połowie Spezia mogła pokusić się o podwyższenie wyniku. Atakujący Emmanuel Gyasi zaskoczył bramkarza rywali decydując się na strzał z woleja. Jego uderzenie trafiło w poprzeczkę.

PAP/EPA. Arkadiusz Reca w starciu z jednym z rywali

Szymon Żurkowski zadebiutował w nowym zespole

Wątki polskie? Od pierwszej minut w barwach Spezii oglądaliśmy bramkarza Bartłomieja Drągowskiego i wahadłowego Arkadiusza Recę. Obaj zagrali pełne 90 minut. Z początkiem drugiej połowy na murawie pojawił się Karol Linetty (jedyny Polak w Torino), a dziesięć minut przed końcem w koszulce Spezii zadebiutował Szymon Żurkowski. 25-latek kilka dni temu związał się ze Spezią, do której trafił z Fiorentiny.

Po wejściu byłego pomocnika Górnika Zabrze byliśmy świadkami ciekawej sytuacji - na murawie grała czwórka Polaków i tylko trójka Włochów (Ricci, Buongiorno - Torino, Caldara - Spezia).

Jedynym Polakiem, którego nie oglądaliśmy na murawie był obrońca Spezii Jakub Kiwior. 22-latek cały mecz obejrzał z ławki.

Spezia awansowała na 16. miejsce w tabeli. Torino jest dziesiąte.

Torino - Spezia Calcio 0:1 (0:1)
Bramka: Nzola 28' (karny)
Skład Torino: Milinkovic-Savic - Djidji, Schuurs (46' Rodriguez), Buongiorno - Singo (81' Seck), Ricci, Lukic (46' Linetty), Vojvoda - Miranchuk (67' Radonjic), Vlasic - Sanabria (67' Karamoh).
Skład Spezii Calcio: Drągowski - Amian, Caldara, Nikolaou - Holm (77' Ferrer), Bourabia (77' Ekdal), Ampadu, Agudelo (83' Żurkowski), Reca - Gyasi (90+1' Moutinho), Nzola.