1 1 połowa

Wisła Kraków

4

3 1 połowa

• Koniec meczu! Tak właśnie ma wyglądać mecz, w którym drużyny walczą o życie. W spotkaniu ostatniej Wisły Kraków z przedostatnim ŁKS-em było wszystko - czerwona kartka, rzuty karne, piękne gole, ale też i bramki samobójcze. Ostatecznie Wisła pokonała ŁKS 4:2 w ostatniej chwili ratując się od zimowania na ostatnim miejscu w tabeli

• Ramirez jak Błaszczykowski - zerwał pajęczynę z okienka.

• I kolejny rzut karny w tym meczu! Wasilewski zagrał ręką w polu karnym z premedytacją.

• Basha powalił Pirulo i jest szansa dla ŁKS-u ze stałego fragmentu gry. Hiszpan wrzucił piłkę zbyt głęboko i doskoczył do niej Buchalik.

• Pachnie piątym golem dla Wisły. Gospodarze już tylko czekają na końcowy gwizdek.

• I ukarany również Pawłowski.

• Kartka dla Ramireza. Hiszpan odpocznie tydzień dłużej od kolegów z zespołu, bo jest to jego czwarta kartka.

• Jak tego nie strzelił Buksa? Świetną okazję wypracował napastnikowi Sadlok, ale ten uderzył prosto w obrońcę z kilku metrów przed bramką.

• ALEŻ GOL VULLNETA BASHY! Atomowe uderzenie pomocnika Wisły po lekkim zamieszaniu w polu karnym! Burliga starł się z obrońcą ŁKS-u, futbolówka trafiła do Bashy, który potężnym strzałem przełamał rękawice Malarza i dał drużynie czwartą bramkę!

• Guima nie zgodził się z decyzją arbitra i został ukarany kartką za "pyskówkę".

• Młody Buksa znów dostaje cenne minuty w Ekstraklasie. Urodzony w 2003 roku napastnik zastąpił Pawła Brożka.

• Sekulski blisko gola kontaktowego! Daleka piłka do napastnika ŁKS-u, ten opanował ją świetnie i uderzył na bramkę, ale znów świetnie poradził sobie Michał Buchalik.

• Centrostrzał Błaszczykowskiego, Malarz sparował piłkę przed siebie, ale ucierpiał w starciu z nabiegającym Boguskim.

• Sekulski w miejsce Kalinkowskiego - ofensywna zmiana trenera Moskala.

• Wrzutka w pole karne ŁKS-u, dobrze nabiegł na piłkę Brożek, ale ta minimalnie minęła słupek bramki Malarza.

• Uderzał zza pola karnego Pirulo, ale bez gola. Warto jednak pochwalić gospodarzy, bo zbudowali tę akcję od samego początku, po prostu grając piłką.

• Leży na murawie Jakub Błaszczykowski po starciu z Rozmusem. Po gwizdku ucierpiał również Łukasz Burliga - również po interwencji Rozmusa.

• Ostre wejście Bashy w nogi rywala. Cały stadion usłyszał huk, ale obyło się bez kartki.

• Chwila przestoju w grze obu drużyn. Wisła wymienia piłkę między sobą, czekając na pressing ŁKS-u.

• Maciej Sadlok wywalczył rzut rożny, ale nie stworzyli zagrożenia wiślacy.

• Boguski w miejsce Chuki.

• Ależ parada Buchalika! Dani Ramirez znalazł się przed bramką w odległości 23 metrów i huknął w stronę bramkarza Wisły. Ten kapitalnie wybronił strzał.

• W przerwie mieliśmy jeszcze zmianę. Guima w miejsce Trąbki.

• Zaczynamy II połowę.

• Koniec pierwszej połowy. Szalony mecz w Łodzi, więc czas ochłonąć.

• Do końca I połowy dwie minuty, ale Kazimierz Moskal już zszedł do szatni. Dziwna sprawa.

• JAK TEGO NIE TRAFIŁ KALINKOWSKI?! Wrzutka w pole karne, zamieszanie na piątym metrze, dwa zablokowane uderzenia Grzesika, aż w końcu Kalinkowski uderzył tuż przed siebie i minimalnie się pomylił!

• Dośrodkowanie Macieja Sadloka z rzutu rożnego, Wasilewski przegrał z Rozwandowiczem pojedynek w powietrzu, ale obrońca gospodarzy tak wybił piłkę, że ta wpadła do siatki Arkadiusza Malarza.

• Rozwandowicz wpakował piłkę do własnej bramki!

• Buchalik wyłapał mocne dośrodkowanie z rzutu wolnego. Od razu uruchomił Brożka i wywołał tym duże problemy w defensywie gospodarzy.

• Precyzyjnie w samo okienko! Kuba daje prowadzenie Wiśle!

• RZUT KARNY DLA WISŁY! Mak faulowany przez Rozmusa.

• Wasilewski wyskoczył do główki, ale oddał niecelny strzał.

• Jednak rzut wolny. Niski strzał na bramkę, próbował zmienić tor lotu jeden z zawodników Wisły, ale uderzenie zostało zablokowane.

• Rzut wolny blisko linii pola karnego. W tym meczu możemy spodziewać się wszystkiego, więc możliwe, że arbiter znów obejrzy tę akcję na Varze.

• Paniczne wybicie Janickiego, obrońca nabił rywala, a piłka omal nie trafiła pod nogi Ramireza, któremu wystarczyło już tylko uderzyć na bramkę.

• Piłkarze nie odstawiają nogi i nie biorą dziś jeńców. Ostry faul na Kalinkowskim, Michał Mak wysłuchał reprymendy od arbitra, ale równie dobrze mógł obejrzeć kartkę.

• Chuca ukarany kartką za faul taktyczny.

• Michał Buchalik mógłby mieć piłkę w zasięgu rąk, gdyby nie rzucił się w ciemno. Bramkarz nie wyczuł intencji rywala.

• DANI RAMIREZ! Mamy remis w Łodzi!

• Jest rzut karny! Piłka odbita od ręki Rafała Janickiego.

• Jest VAR! Czy to będzie rzut karny?

• Mocno bita piłka w pole karne Wisły i piłkarze ŁKS-u domagają się rzutu karnego po uderzeniu piłki ręką któregoś z obrońców. Czy sędzia Paweł Raczkowski sprawdzi tę sytuację?

• Długa piłka do Błaszczykowskiego, ten perfekcyjnie przyjął sobie i popędził skrzydłem. Jego wrzutka zablokowana przez obrońcę.

• Lecimy w drugą stronę! Rozmus znalazł sobie dużo miejsca na lewej stronie, lekko dograł do Pirulo, który jednak słabo uderzył na bramkę. Była szansa na remis.

• Sprytne rozegranie rzutu rożnego! Krótkie dogranie przed pole bramkowe, przedłużenie piętą do Błaszczykowskiego, ale ten "machnął się" tuż przed bramką.

• Lukas Klemenz został zniesiony z boiska na noszach. Obrońca zostanie przewieziony do szpitala.

• Atak pozycyjny wiślaków przerwany przez zawodników gospodarzy, ale po chwili znów piłka w posiadaniu podopiecznych Artura Skowronka. I tak już od kilkudziesięciu sekund.

• Dośrodkowanie w pole karne padło łupem obrońców Wisły, Chuca nabił rywala i od bramki rozpocznie Buchalik.

• Trzy kartki, gol z rzutu wolnego i dwie zmiany - a to dopiero 20. minuta. Strach pomyśleć, co wydarzy się za chwilę.

• Wasilewski za Klemenza, Chuca wrócił do środka pola. Wisła znów w przewadze.

• Pod nieobecność Klemenza i Chuci zrobiło się 9 na 10, dlatego Dani Ramirez wszedł w drybling przed polem karnym i w ostatniej chwili Sadlok wybił mu piłkę spod nóg.

• Błaszczykowski wygrał pojedynek na skrzydle, zagrał w pole karne do Chuci, ale Hiszpan zablokowany w ostatniej chwili.

• Na ławce rozgrzewa się Marcin Wasilewski, będzie zmiana za potrubowanego od początku meczu Lukasa Klemenza.

• Rozwandowicz w miejsce Wolskiego.

• Kolejna kartka dla ełkaesiaków. Sobociński faulował w ataku Klemenza i znów "żółtko".

• 18 metrów do bramki, niezwykle techniczne uderzenie Macieja Sadloka i Wisła prowadzi w Łodzi.

• GOOOOOOOOOL! MACIEJ SADLOK Z RZUTU WOLNEGO!

• CZERWONA KARTKA dla Kamila Juraszka! Gospodarze będą grali ponad 75 minut w dziesiątkę.

• Ależ brutalne wejście w nogi Pawła Brożka! Napastnik wychodził sam na sam z bramkarzem, a Juraszek faulował go od tyłu wślizgiem.

• Paweł Raczkowski biegnie do monitora przy linii bocznej! Czy ŁKS będzie grał w osłabieniu od 10. minuty?

• 18 metrów do bramki Arkadiusza Malarza. Jak to rozwiążą Wiślacy?

• Dwie łatwy Wisły w środku pola. Wymyka się kontrola gościom.

• Wolski postawił stempel na nodze Klemenza i zobaczył za to żółtą kartkę.

• Przecięte dośrodkowanie Burligi, gospodarze mocno asekurują swoją lewą stronę, gdzie ustawiony jest Jakub Błaszczykowski.

• Zaczynamy spotkanie!

• Wisła - 11 meczów bez remisu ŁKS - 7 meczów bez remisu

Statystyki mówią jasno, że ktoś w tym meczu wygra.

• Zawodnicy wyszli na murawę, nastąpiło przywitanie kapitanów przy śpiewanym przez kibiców hymnie ŁKS.

• W pamięci ełkaesiaków z pewnością pozostaje wysoka porażka w Krakowie (0:4). Motywacja jest zatem duża. Brak zwycięstwa w czwartkowym spotkaniu sprawi, że utkwią na ostatnim miejscu aż do lutego.

• - To mecz o dużym ciężarze gatunkowym, ale na pewno nie zdecyduje on o tym, gdzie ŁKS będzie grał w przyszłym sezonie. Jesteśmy w takiej samej sytuacji, jak Wisła, lecz drużyny, które są przed nami też nie mogą się czuć bezpiecznie - podkreśla Kazimierz Moskal.

• W tym tygodniu dość nietypowo, bo ligowe granie zaczynamy w czwartek! W Łodzi spotkają się ze sobą dwie ostatnie drużyny w tabeli. Czy po przełamaniu Biała Gwiazda zacznie serię zwycięstw? Łodzianie w poprzedniej kolejce nie mieli tyle szczęścia.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania ŁKS - Wisła Kraków!