Lozano nie miał sentymentów

Fotorzepa
Raul Lozano nie miał sentymentów dla swoich rodaków
Raul Lozano nie miał sentymentów dla swoich rodaków Fotorzepa
Polska pokonała w Saitamie Argentynę 3:0 (25:21, 25:22, 25:21) w meczu grupy A mistrzostw świata siatkarzy.

Polska odniosła w mistrzostwach drugie zwycięstwo bez straty seta. Skuteczny atak, mocny serwis i dobre rozegranie Pawła Zagumnego przyniosły w pierwszym secie zespołowi trenera Raula Lozano prowadzenie 21:14. Po okresie słabszej gry rywale zmniejszyli straty do dwóch punktów (20:22), ale w końcówce byli bez szans.
W drugim secie praktycznie przez cały czas prowadzili Argentyńczycy. Polski zespół popełniał sporo błędów w przyjęciu i ataku, wiele akcji kończył as rywali Marcos Milinkovic. On jednak nie popisał się w końcówce seta. Nie skończył ataku przy stanie 22:22, a odpowiedź Mariusza Wlazłego była skuteczna.
W następnej akcji Milinkovic został zablokowany, a następnie Michał Winiarski skończył przechodzącą piłkę.
W trzecim secie rywale, podobnie jak w drugim, rozpoczęli od prowadzenia 3:1. Potem na parkiecie dominował polski zespół. Przed drugą przerwą techniczną dobry okres gry miał Michał Winiarski i Polska prowadziła 16:10 i pewnie zwyciężyła w tej partii oraz meczu.
"W sobotę zagraliśmy dobrze głównie zagrywką, wiele trudnych piłek wybronił Piotr Gacek. Szczególnie cieszy nas fakt, że goniąc Argentyńczyków w drugim secie, potrafiliśmy tę partię rozstrzygnąć na swoją korzyść. Jesteśmy zadowoleni z wyniku, ale z gry również, z utrzymania koncentracji do końca" - podsumował mecz z Argentyną drugi trener Polski Alojzy Świderek.
W niedzielę Polacy zagrają z reprezentacją Egiptu, prowadzoną przez polskiego szkoleniowca Grzegorza Rysia.
"Jeszcze nie zdecydowaliśmy, czy jutrzejsze spotkanie rozpoczniemy tą samą pierwszą szóstkę, jak w meczach z Chinami i Argentyną - dodał Alojzy Świderek. - Przed nami dwie odprawy techniczne, podczas których zdecydujemy kto zagra i jaka będzie taktyka na mecz z Egiptem."

Polska - Argentyna 3:0 (25:21, 25:22, 25:21)

Polska: Zagumny, Wlazły, Kadziewicz, Pliński, Świderski, Winiarski, Gacek (libero) oraz Bąkiewicz.