Łucznicy z Kołobrzegu zdobyli medale solo i w drużynie

Jacek Wójcik [email protected]
Jan Salicki na najwyższym stopniu podium po zmaganiach indywidualnych.
Jan Salicki na najwyższym stopniu podium po zmaganiach indywidualnych. archiwum
Cztery medale zdobyli wychowankowie Mewy Kołobrzeg podczas halowych mistrzostw Polski młodzików.

To kolejne osiągnięcia klubu w sezonie halowym. Tydzień po sukcesie juniorek młodszych na MP w Zgierzu - indywidualne wicemistrzostwo Polski Kingi Milaszkiewicz oraz złoty medal drużyny dziewcząt - łucznicy kołobrzeskiego klubu znów dali o sobie znać w pozytywny sposób podczas rozegranych w Jasienicy koło Żywca Halowych Mistrzostwach Polski młodzików. Podopieczni Joanny Nowickiej zdobyli aż cztery medale.

Mistrzem kraju w kategorii młodzików (roczniki 1999/2000) został Jan Salicki. Po kwalifikacjach zajmował szóste miejsce, ale w strzelaniu pucharowym spisał się znakomicie docierając do finału, w którym wygrał po barażu 10:9 z zawodnikiem MKS Sokół Domaradz, Łukaszem Szałajką.

J. Salicki wywalczył również złoto w konkurencji mikstów w parze z Sandrą Wacławek. Po rundzie eliminacyjnej kołobrzeżanie zajmowali trzecią lokatę.W finale zdecydowanie pokonali duet Sokoła Brzoza 155:142.

Zmagania indywidualne młodziczek przyniosły brąz Agnieszce Adamowskiej. Łuczniczka Mewy po eliminacjach była czwarta. W półfinale rundy pucharowej uległa srebrnej medalistce, Glorii Juszczuk (Łucznik Żywiec). S. Wacławek, która do strzelać pucharowych przystępowała z 19. wynikiem eliminacji, poprawiła się o dziesięć pozycji. W rywalizacji młodziczek starszych (rocznik 1998) na miejscach 10. i 11. uplasowały się Patrycja Jagła i Magdalena Flemming z Mewy.

Czwarty medal kołobrzeżanie zdobyli w strzelaniach drużynowej młodzików. Zespół w składzie Jan Salicki, Patryk Markwart i Krzysztof Grymbski z wynikiem 914 punktów wywalczył brązowy krążek.

W rywalizacji dziewczęcych zespołów Mewa zajęła szóste miejsce w składzie Agnieszka Adamowska, Sandra Wacławek, Ewelina Szymczak i Julia Barda.