Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Luty w koszalińskim muzeum to nie tylko wystawy

materiały organizatora
Technika, czystość przekazu, a jednocześnie dynamika form nadają pracom Mirko Dematte przejrzystości i nowoczesności.
Technika, czystość przekazu, a jednocześnie dynamika form nadają pracom Mirko Dematte przejrzystości i nowoczesności. materiały organizatora
Dwa wernisaże, giełda kolekcjonerów i... biuro matrymonialne.

Tak w telegraficznym skrócie można opisać lutową ofertę Muzeum, które działa przy ul. Młyńskiej w Koszalinie. Przypomnijmy - do obejrzenia są dwie wystawy czasowe. Do 15 lutego ekspozycję "Święty i prezenty" poświęconą Bożemu Narodzeniu. Jej tematem to najmłodsza świąteczna tradycja, czyli prezenty i święty, który je rozdaje.

Przez cały miesiąc można też oglądać wystawę przygotowaną w setną rocznicę wybuchu I wojny światowej. Przypomina ona zmagania militarne, które współcześni nazwali wielką wojną, a historycy uważają za prawdziwy koniec XIX wieku.

6 lutego o godz. 17 rozpocznie się wernisaż wystawy prac włoskiego twórcy, Mirko Dematte. Będzie ją można oglądać do 10 marca. Artysta mieszka w Pergine Valsunga, w okolicach Triestu. Maluje obrazy, rzeźbi, tworzy instalacje, bierze udział w akcjach twórczych. Stosowane przez niego techniki, wybór materiałów, z których komponuje swoje prace, kontrasty wyrażone czarnym i czerwonym, czy czarnym i niebieskim kolorem, a ożywione jasnym tłem, wyrażają bardzo zrównoważony proces twórczy. Jak pisał krytyk sztuki Vittorio Raschetti, to "absolutne mistrzostwo" łączące technikę i artystyczną wrażliwość twórcy na świat.

20 lutego o godz. 17 odbędzie się wernisaż wystawa prac artystów związanych ze Stowarzyszeniem Promocji Artystów Wybrzeża ERA ART. Stowarzyszenie działa od blisko 20 lat, a jego celem jest przybliżanie odbiorcom twórczości artystów głównie z Polski północnej.

Dwie ciekawe propozycje Muzeum przygotowało na 14 lutego. Pierwszą jest doskonale znana koszalinianom i mieszkańcom regionu "Giełda kolekcjonerska" (godz. 11-14). Swoje zbiory zaprezentują kolekcjonerzy indywidualni oraz członkowie stowarzyszeń skupiających miłośników historii. Zgłoszenia udziału przyjmowane są nie później niż trzy dni przed datą spotkania, tel. 94 343 20 11. Wstęp bezpłatny.

Walentynki stały się inspiracją dla uruchomienia Muzealnego biura matrymonialnego (14 lutego, godz. 10-15.30, wstęp wolny). Wykwalifikowane doradczynie od spraw sercowych zapoznają gości imprezy z nieprzeciętnymi kandydatkami i kandydatami do związku. Nie będą to zwykli pretendenci, lecz... specjalnie wybrane eksponaty. Po wypełnieniu testu osobowości będzie można się dowiedzieć, które z nich warto bliżej poznać.

A będą to m.in. tajemnicza dama, dziewczyna z sąsiedztwa, skryty romantyk i szalony artysta. Muzeum zaprasza młodzież i dorosłych, nie tylko singli, ale również pary, gdyż: - Miłością do sztuki i historii należy się dzielić! - zapowiadają pomysłodawcy akcji.

Więcej szczegółów wkrótce w "Głosie".

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!