Łukasz Konstanty
Magda Linette z niecierpliwością oczekuje na mecz drugiej rundy turnieju w Indian Wells z Emmą Raducanu. Fot. PAP/Marcin Cholewiński
Był wrzesień 2022 roku. W ćwierćfinale turnieju WTA 250 w Seulu naprzeciwko siebie stanęły Emma Raducanu i Magda Linette. Polka spotkanie o awans do najlepszej czwórki przegrała w dwóch setach, a w całym meczu zdołała wygrać zaledwie cztery gemy. Po niespełna sześciu miesiącach od tamtych wydarzeń pojawiła się doskonała okazja na zrewanżowanie się za ów nieudany pojedynek.

Jaką formę zaprezentuje Magda Linette

Podczas styczniowego turnieju wielkoszlemowego Australian Open Magda Linette zachwyciła tenisowy świat. Polka grała pewnie, bez bojaźni, dotarła aż do półfinału, a po drodze wyeliminowała kilka znakomitych rywalek, z Caroline Garcią na czele.

Po sukcesie nasza zawodniczka zrobiła sobie dłuższą przerwę, a do gry wróciła w drugiej połowie lutego. Podczas zmagań w Meridzie i Austin (turnieje rangi 250) w niczym już jednak nie przypominała tenisistki, która w Melbourne była w stanie nawiązać równorzędną walkę z niemal każdą przeciwniczką. Zaledwie ćwierćfinał w Meksyku i porażka już w pierwszej rundzie w USA rozczarowywały, bardziej jednak martwiła forma, jaką Magda prezentowała we wspomnianych turniejach.

Choć w ostatnim czasie druga rakieta polskiego tenisa rywalizowała jedynie ze znacznie niżej notowanymi rywalkami, spisywała się przeciętnie, by nie powiedzieć - słabo. Brakowało dokładności, pewności siebie, a przede wszystkim przytrafiało jej się zbyt wiele niewymuszonych błędów. W takiej dyspozycji nie było najmniejszych szans na jakikolwiek sukces nawet w turniejach WTA 250.

Kiedy i o której mecz Magda Linette - Emma Raducanu

Sobotnia rywalka Linette co prawda nie prezentuje takiej formy, jaką zachwyciła w 2021 roku, kiedy to triumfowała w wielkoszlemowym turnieju US Open, z pewnością jednak będzie bardzo wymagającą przeciwniczką. Aby wyeliminować Brytyjkę Polka będzie musiała zbliżyć się do postawy prezentowanej w połowie stycznia w Australii. O tym, czy na kort wyjdzie pewna siebie i wiedząca, co chce zrobić tenisistka, czy też będziemy oglądać wystraszoną, popełniającą błędy i czekającą na cud Magdę przekonamy się w sobotę wieczorem.

Mecz Magda Linette - Emma Raducanu w drugiej rundzie turnieju WTA w Indian Wells zostanie rozegrany w sobotę. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 20:00. Transmisja pojedynku w Canal Plus Sport 2 i Canal Plus Online.