Mają pasję do tańca. Dzielą się nią w całym regionie

reklama
Rozmowa z Wioletą Wojciechowicz, współwłaścicielką Studia Tańca Pasja w Koszalinie z filią w Kołobrzegu.

Rozmowa z Wioletą Wojciechowicz, współwłaścicielką Studia Tańca Pasja w Koszalinie z filią w Kołobrzegu.

Już za kilka tygodni będziecie świętować piękny jubileusz. Studio Tańca Pasja będzie mieć dziesięć świeczek na urodzinowym torcie. Szykujecie z tej okazji coś wyjątkowego?
Tak. To prezent dla naszych klientów. Zrobiliśmy generalny remont i rozbudowaliśmy Studio. Jest dziś więcej miejsca dla dzieci, ale i dla ich rodziców, którzy mają również dla siebie wygodne miejsce. Najważniejszą jednak zmianą jest stworzenie dla naszych tancerzy dużej, około 150-metrowej sali z lustrami, żeby jeszcze bardziej mogli rozwijać swą pasję. Powiększyliśmy Studio Tańca przy ulicy Jana Pawła II 4 A o kolejny lokal.

Pasja to nie tylko nauka tańca, ale i wielkie imprezy taneczne. Urodziny Studia zbiegną się z kolejną.
Cyklicznie organizujemy w koszalińskiej hali widowiskowo-sportowej wielką taneczną imprezę. W tym roku zbiegnie się ona z naszym jubileuszem, który przypada 25 listopada, a już dzień później odbędzie się turniej. Będzie to Puchar Regionów Polski Północnej pod patronatem prezydenta Koszalina. To wielkie wydarzenie, bowiem pary mogą podnieść na turnieju swe klasy taneczne. Taki turniej odbywa się w Polsce tylko dwa razy w roku.

To nie jedyna impreza, na której można zobaczyć waszych tancerzy. Włączacie się w wiele projektów charytatywnych.
Bierzemy udział w wielu inicjatywach Fundacji Zdążyć z Miłością, czy Fundacji Pokoloruj Świat. Z Zachodniopomorskim Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych organizujemy charytatywny turniej tańca w Sianowie – na kolejną jego edycję zapraszam już 22 października. Tańczymy na Gali Sportu, Gali Kultury. Dla naszych tancerzy to świetna okazja, by powalczyć z tremą, przyzwyczaić się do występów publicznych.

Przed którymi trzeba ćwiczyć, ćwiczyć... Wasza oferta jest bardzo bogata. Od kursów dla nowożeńców, przez fitness, mix taneczny dla maluszków od 3 roku zycia, po wiele gatunków tanecznych. To chyba oznacza, że tańczyć u was może każdy.
Dokładnie. Od maluszka po seniora. Przygodę z tańcem zaczynamy już z trzylatkami, które przychodzą na tak zwany „mix taneczny”. To zabawa z tańcem, w której przemycamy jak najwięcej rytmiki, dbamy o sylwetkę dzieci. Dzieci zapoznają się z parkietem, uczą się tańczyć, ale zawsze w formie zabawy. Dzięki temu już pięcio- czy sześciolatki mogą występować na imprezach turniejowych.

Hip-hop,Fit Dance dla Pań , taniec nowoczesny, taniec towarzyski – które z zajęć w Pasji cieszą się największym zainteresowaniem?
Trudno jest wskazać na jedne z nich. Przez dziesięć lat zauważyłam, że zainteresowanie konkretnymi stylami przychodzi falami. Kiedy rozpoczynaliśmy pracę, zbiegło się to z popularnością programów telewizyjnych, pokazujących i promujących taniec. Robert Rowiński zaczął występować w „Tańcu z Gwiazdami”...

...jeśli ktoś nie wie, zdradźmy – Robert Rowiński, czyli pani brat.
(śmiech) I założyciel Studia Tańca Pasja. Wtedy zainteresowanie tańcem towarzyskim było ogromne. Po jakimś czasie „You Can Dance” sprawił, że zaczęły rozwijać się nowe trendy taneczne, a my staramy się zawsze odpowiadać na potrzeby naszych klientów. Stąd propozycje nauki tańca nowoczesnego, czy różnych odmian hip-hopu. Cztery lata temu rozpoczęliśmy współpracę z cheerleaderkami AZS-u i dziś mamy trzy grupy cheerleaderek. Staramy się być elastyczni, sprawdzamy, co fajnego jest dziś dostępne, co możemy zaproponować naszym klientom.

W jakich godzinach odbywają się u was zajęcia?
Oprócz działalności w Studio, współpracujemy też z przedszkolami, ze szkołami. Te zajęcia prowadzimy do południa. Studio czynne jest od godziny 15 do 21.30.

A ceny? Trzeba płacić za rok z góry?
Nie, absolutnie. Mamy karnety miesięczne. Nie chcemy nikogo związywać długoterminowymi umowami, bo jeśli ktoś chce tańczyć, będzie tańczył i takiej osoby nie trzeba na siłę do siebie przywiązywać. Co ważne, tańczą u nas dzieci. Jeśli dziecko zachoruje i przez kilka tygodni nie będzie mogło ćwiczyć, przez miesiąc może przestać chodzić na zajęcia, a później wrócić do grupy. Co ważne, zanim rodzice podejmą decyzję o tym, by zapisać dziecko na zajęcia, na pierwsze można przyprowadzić dziecko bezpłatnie. Wtedy dziecko przekona się, czy to jest to, co chce robić. A jeśli chodzi o ceny, zaczynają się od 90 złotych miesięcznie za zajęcia dwa razy w tygodniu dla dzieci najmłodszych, a kończymy na 120 złotych miesięcznie za zajęcia dla tancerzy, którzy występują na turniejach.

A instruktorzy? Kto uczy tańca?
Główny założyciel Studia Robert Rowiński, zawodowy tancerz, zwycięzca „Tańca z Gwiazdami”, specjalizujący się w tańcu towarzyskim. Agata Krajewska zajmuje się parami sportowymi, rekreacyjnymi i pracuje z małymi dziećmi. Matylda Byla Bylicka przyjeżdża do nas ze Szczecina. To instruktorka hip-hopu, dance hall’u, new age. Jest z nami Karolina Prostacka, była cheerleaderka AZS-u. Jacek Stróż to pierwszy tancerz przygotowany do prowadzenia zajęć przez nas. Był jednym z naszych pierwszych kursantów. Wciąż tańczy, a dzieci uczy tańców standardowych. Magdalena Sokołowska uczy różnych form tańca nowoczesnego.

Oprócz Studia w Koszalinie działacie również w Kołobrzegu.
Od pięciu lat. Prowadzimy tam zajęcia dla osób dorosłych, głównie dla pań i dla par. Mamy już dwie panie, które występują turniejowo i zajmują czołowe miejsca na wielu imprezach. Realizujemy system pro-am, w Polsce jeszcze niezbyt popularny. Polega on na tym, że profesjonalny tancerz tańczy w parze z amatorem. Jak w „Tańcu z Gwiazdami”. Prowadzimy też zajęcia z flamenco, z tańców latynoamerykańskich, zumbę i kursy dla osób dorosłych. Od dwóch lat pracujemy też w Szkole Podstawowej w Mielnie. I tu można się pochwalić, że nasi mieleńscy podopieczni mogą poszczycić się złotymi medalami. To nas zmobilizowało, by z szerszą ofertą zajęć być również w Mielnie. I tak będzie już od tego roku. Będą to zajęcia dla przedszkolaków, dzieci i dla pań.

Wideo

Dodaj ogłoszenie