Majówka nad morzem, czy jeziorem jak małe wczasy [oferta,...

  Majówka nad morzem, czy jeziorem jak małe wczasy [oferta, pogoda]

  ima, ing, kb, qba, r, wk

  Głos Koszaliński

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Wszyscy liczą na to, że podczas majówki aura będzie łaskawa i pozwoli na wypoczynek w plenerze

  Wszyscy liczą na to, że podczas majówki aura będzie łaskawa i pozwoli na wypoczynek w plenerze ©Radosław Brzostek

  W długi majowy weekend wybiera się do nas sporo turystów krajowych i zagranicznych. W wielu hotelach i pensjonatach w regionie już brakuje wolnych miejsc.
  Wszyscy liczą na to, że podczas majówki aura będzie łaskawa i pozwoli na wypoczynek w plenerze

  Wszyscy liczą na to, że podczas majówki aura będzie łaskawa i pozwoli na wypoczynek w plenerze ©Radosław Brzostek

  Kołobrzeg

  Kołobrzeg jest modny. Zwłaszcza odkąd można tu wypocząć w naprawdę luksusowych warunkach, korzystając z oferty wielogwiazdkowych hoteli z bazą Welness i SPA i oczywiście basenami. Tych ostatnich jest tu zresztą rekordowo dużo, bo na ok. 46 tys. stałych mieszkańców przypadają … 44 baseny i pływalnie. W długi, majowy weekend hotele i ośrodki nie będą narzekały na brak gości. Na przykład w położonym nad samym morzem czterogwiazdkowym hotelu Arka Medical Spa, na majowy weekend przedłużony do środy włącznie miejsc już brak.
  Wszystkie 460 pokoi będzie zajętych. Da się coś jeszcze znaleźć na końcówkę przyszłego tygodnia. Jak mówi Piotr Szaliński, klienci Arki rezerwowali pobyty majówkowe nawet dwa, trzy miesiące temu albo i wcześniej: - To głównie Polacy. Tradycyjnie spodziewamy się wielu rodzin z dziećmi. Rodzice, którzy chcą zyskać czas tylko dla siebie, mogą powierzyć dzieci naszym animatorom czy wykwalifikowanym opiekunkom.

  Kto zdążył wykupić w Arce pięciodniowy pobyt dla dwojga, zapłaci ok. 2,3 tys. zł. Kto zafundował sobie 140-metrowy apartament Panorama, za pięć dni zapłacił 8,5 tys. złotych.

  Szczecinek

  Turyści na majowy weekend ruszyli także nad szczecineckie jeziora. - Goście czekali z rezerwacjami na ostatnie prognozy pogody, ale te są zachęcające, więc od początku tego tygodnia skończyły się praktycznie wolne miejsca - mówi recepcjonistka w hotelu Active nad jeziorem Trzesiecko w Szczecinku. - Do 3 maja włącznie nie ma już, gdzie szpilki wcisnąć. Najwięcej jest przyjezdnych z zagranicy - głównie z Niemiec i Danii, ale także jest sporo Polaków. Nie odstraszają ich ceny, które w długi weekend nieco wzrosły - np. ekonomiczna dwójka z 230 zł za dobę do 250 zł. Za pokój lux w hotelu Active trzeba zapłacić już odpowiednio z 280 na 320 zł.

  W ośrodku Marina nad jeziorem Pile w Bornem Suli-nowie są jeszcze wolne miejsca (we wtorkowe popołudnie nawet jeszcze połowa), bo i tu goście czekają na ostatnie prognozy. I w Marinie jednak spodziewają się, że do początku weekendu ośrodek się zapełni. Tu zwykle dominują goście z kraju, na weekendy z miast w promieniu do 200 kilometrów: z Koszalina, Poznania i Szczecina. Co ciekawe, na majowy weekend obowiązują jeszcze ceny z niskiego sezonu - np. za dwójkę zapłacimy 250 złotych.

  Tłoczno jest i na wsi. Agroturystyka Panderossa w Gwdzie koło Szczecinka ma pełne obłożenie. Tu kusi nie tylko bliskość jeziora Wielimie, ale i lasów. - Na majówkę przyjeżdżają stali bywalcy, głównie ze Szczecina i Poznania - mówią gospodarze. Pokój dwu-osobowy z łazienką kosztuje 130 zł.

  Darłowo

  W powiecie sławieńskim największe obłożenie mają właściciele hoteli. Właściwie wszędzie jest już wszystko zajęte. Przykładem może być hotel Jan, w którym pozostały ostatnie pokoje w cenie od 230 złotych za dobę. Na wolne miejsca turyści mogą liczyć w pensjonatach, gdzie ceny za dobę wahają się od 40 złotych bez wyżywienia do 90 złotych ze śniadaniem.

  Mielno

  W gminie Mielno na kilka dni przed długim majowym weekendem są jeszcze wolne miejsca w willach, pensjonatach czy ośrodkach SPA, oferujących też pełne wyżywienie, choć to może się jeszcze zmienić. Wystarczy, że pogoda zmieni się na lepsze. Cztery noce (29 kwietnia - 3 maja) w pokoju dwuosobowym ze śniadaniem wliczonym w cenę w kameralnym pensjonacie, ale już nie z widokiem na morze to koszt 700-800 złotych. Gdyby ktoś chciał jednak na morze popatrzeć przez okno wynajętego pokoju to cena pobytu wzrasta o ok. 300 złotych. Wynajęcie w tym terminie dwuosobowego apartamentu o wysokim standardzie, których w Mielnie przybywa z roku na rok, kosztuje 1200-1400 złotych. - Na długi majowy weekend przygotowaliśmy kilka pakietów pobytowych. Ten na cztery noce kosztuje 475 zł od osoby w pokoju dwuosobowym - mówi Jolanta Baumann, dyrektor Albatros Medical SPA w Mielnie. - Gościom zapewniamy śniadania i obiadokolacje, bezpłatne korzystanie z basenu czy jacuzzi, a także 20% zniżki na zabiegi w SPA.

  Pojezierze Drawskie

  W ośrodkach nad jeziorami są jeszcze wolne miejsca. Na przykład w Ośrodku Kusy Dwór nad jeziorem Drawsko można wynająć 6-osobowe domki w terminie od 28 kwietnia do 3 maja. Koszt - 1500 zł. Na miejscu jest również wyżywienie, ale trzeba za nie zapłacić osobno.  POGODA


  Prognoza pogody na najbliższe dni, a przede wszystkim na długi weekend jest bardzo optymistyczna. Według najświeższych danych, które zebrał dla nas Krzysztof Ścibor z biura prognoz Calvus, w poniedziałek, 1 maja, zacznie do nas napływać ciepłe powietrze z południa Europy. Co to oznacza? - Temperatury w ciągu dnia sięgną nawet 20 stopni Celsjusza - mówi synoptyk. Ale cieplej ma się robić już od dziś. Po pierwsze: nie powinien już padać deszcz. Po drugie: na niebie będzie coraz więcej przejaśnień. I po trzecie: do niedzieli temperatury powietrza nad morzem sięgną 8-10 stopni Celsjusza, a w głębi lądu nawet 12 stopni Celsjusza. Uwaga, noce będą pogodne, ale możliwe są przygruntowe przymrozki!


  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (9)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (9) forum.gk24.pl
  Wybierz region, dokąd chcesz wyjechać:

  Turystyczne TOP

  Polecamy

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  Mikromusic walentynkowo w CK 105 w Koszalinie

  Mikromusic walentynkowo w CK 105 w Koszalinie