Małaniuk wygrał turniej noworoczny

W Koszalinie zakończył się siódmy Międzynarodowy Noworoczny Festiwal Szachowy. W grupie A rywalizowało 15 zawodników, w tym dwóch arcymistrzów.

Zgodnie z oczekiwaniami nadawali oni ton rywalizacji. Turniej zakończył się sukcesem ukraińskiego arcymistrza, znanego doskonale z udziału w innych imprezach rozgrywanych w naszym regionie, Władimira Małaniuk.

Drugi z arcymistrzów, Litwin Vidmantas Malisauskas, uplasował się na trzecim miejscu z dorobkiem 6,5 pkt. Przesądziła o tym niespodziewana porażka z posiadającą najniższy ranking w turnieju 15-letnia Sarą Kowalską z klubu Pocztowiec TP SA Poznań.

Duet arcymistrzów przedzielił kandydat na mistrza Marcin Sieciechowicz z UMKS Na Pięterku Poznań. Na miejscach 4-7 uplasowali się zawodnicy Hetmana Politechnika Koszalińska. Czwarta była Katarzyna Adamowicz, piąty Mirosław Mielczarski, szósty Ryszard Sokołowski, a dopiero siódmy Marcel Kanarek, finalista tegorocznych Mistrzostw Polski seniorów.

W turnieju B grało 36 zawodników i zawodniczek. Najwięcej, po 7 pkt, zdobyli Krzysztof Guca (Częstochowa) i Maciej Adamowicz (Hetman Politechnika).