Małanka w Koszalinie już w sobotę. Zostały ostatnie bilety

Marzena Sutryk
Marzena Sutryk
archiwum
Udostępnij:
Zarząd Koła Związku Ukraińców w Koszalinie organizuje 11 stycznia (sobota) o godz. 20 w Klubie Podchorążego przy ul. Wojska Polskiego 3 w Koszalinie.

Zostały jeszcze ostatnie bilety. Osoby zainteresowane udziałem mogą kupić bilety dzwoniąc pod nr 94-342-64-70 lub osobiście w siedzibie Zarządu Oddziału Związku Ukraińców w Koszalinie przy ul. Piłsudskiego 6/1, codziennie w godz.9-17. Bilety są po 220 zł od osoby.

- Według kalendarza juliańskiego Nowy Rok przypada w tym roku 13 stycznia 2020. Jednak z uwagi na dogodność terminu, zabawę małankową w Koszalinie będziemy świętować 11 stycznia - mówi Roman Biłas, prezes zarządu ZW w Koszalinie.

Do tańca będzie przygrywać tego dnia specjalnie zaproszony zespół Kochanyj Spiw z Kołobrzegu, wykonujący utwory w języku ukraińskim, inspirowane ukraińską kulturą ludową. Catering przygotowała firma DOMIR Adriany Andrusieczko.

Małanka 2019 w Koszalinie za nami [ZOBACZCIE ZDJĘCIA]

Małanka w kulturze ukraińskiej jest odpowiednikiem polskiego Sylwestra. Ukraińska Małanka to nic innego jak świętowanie Nowego Roku według starego stylu, czyli kalendarza juliańskiego, którym posługują się wierni obrządku greckokatolickiego oraz prawosławnego.

Imprezy małankowe cieszą się dużym zainteresowaniem - już od 2-3 miesięcy była zarezerwowana większość biletów. Często bywa tak, że osoby wychodzące z imprezy proszą o rezerwację tego samego stolika... za rok. W tym roku w Klubie Podchorążego ukraiński Nowy Rok będzie witało prawie 250 osób.

Zarząd Koła Związku Ukraińców w Koszalinie zorganizował  w dniu 14 stycznia (sobota) o godz.20.00 w Klubie Podchorążego przy ul. Wojska Polskiego 3 w Koszalinie Małankę (z ukr. bal noworoczny).Zobacz także: Studniówka V LO w Koszalinie

Małanka 2018 czyli Ukraiński Bal Noworoczny w Koszalinie [zo...

Cykliczne małanki mają charakter balu charytatywnego - całkowity dochód z imprezy jest przeznaczony na cele statutowe i działalność edukacyjną, kulturalną i charytatywną Związku Ukraińców oraz wsparcie punktu nauczania języka ukraińskiego dla dzieci i młodzieży oraz religii. Zajęcia odbywają się popołudniami w dni robocze w klubie Związku Ukraińców przy ul. Piłsudskiego 6 w Koszalinie, codziennie od poniedziałku do piątku.

Koszaliński oddział ZUwP liczy 9 kół, w miejscowościach gdzie znajdują się większe skupiska mniejszości ukraińskiej, takich jak Koszalin, Szczecinek, Biały Bór, Kołobrzeg, Świdwin, Charzyno, Wałcz, Przećmino, Bielica. W regionie koszalińskim mieszka kilkadziesiąt tysięcy Ukraińców, a w samym Koszalinie ok. 2-3 tysiące osób wywodzących się z grupy przesiedleńców i ich potomków z Akcji Wisła.

Zobacz także Marsz Życzliwości w Koszalinie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Głos Koszaliński
Dodaj ogłoszenie