sportowy24
  Małgorzata Hołub halową mistrzynią Europy w sztafecie

  Małgorzata Hołub halową mistrzynią Europy w sztafecie

  Jacek Wójcik

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  24-letnia Małgorzata Hołub odniosła w niedzielny wieczór kolejny wspaniały sukces. Podopieczna trenera Zbigniewa Maksymiuka z KL Bałtyk Koszalin sięgnęła w Belgradzie po złoty medal Halowych Mistrzostw Europy w biegu sztafetowym 4x400 m.
  To historyczne osiągnięcie nie tylko dla koszalinianki oraz jej koleżanek z zespołu, ale również dla polskiej królowej sportów. Nigdy dotąd Polki nie zdobyły złotego medalu HME w biegu rozstawnym.

  W stolicy Serbii nie było eliminacji w biegu 4x400 m. Sześć zespołów rozegrało od razu walkę o medale. Na pierwszej zmianie pobiegła Patrycja Wyciszkiewicz, utrzymując się w czołówce. Mimo problemów przy zmianie, biegnąca jako druga M. Hołub wyprowadziła nasz zespół na równi z prowadzącymi Brytyjkami.

  Na trzeciej zmianie świetnie pobiegła Iga Baumgart, która wyszła na prowadzenie. Biegnąca jako ostatnia Justyna Święty została dogoniona przez Brytyjkę, ale finisz należał do Polki. Nasz zespół wygrał z czasem 3.29,94. Brytyjki (3.31,05) musiały zadowolić się srebrem, a brąz przypadł Ukrainkom (3.32,10).

  Dzięki złotemu medalowi z Belgradu M. Hołub ma na koncie trzeci już krążek, a pierwszy najcenniejszy, zdobyty na halowych seniorskich imprezach najwyższej rangi. Przypomnijmy, że w ub.r. w Portland (USA) zdobyła z koleżankami srebro halowych mistrzostw świata, a 2 lata temu w Pradze brąz HME. W jej dorobku są również złoto młodzieżowych ME (2013) i srebro ME juniorek (2011).

  Dodajmy, że w sobotę koszalinianka pobiegła w finale indywidualnym na 400 m. Na bieżni w Kombank Arenie zajęła 6. miejsce z wynikiem 54,29 s. Brązową medalistką została J. Święty (52,52 s). Przed nią finiszowały Francuzka Floria Guei (51,90) oraz Czeszka Zuzana Hejnova (52,42).


  Popularne na gk24:
  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Polecamy

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

  NAUCZYCIEL NA MEDAL Zgłoś nauczyciela lub szkołę

   Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!

  Mistrzowie tańca irlandzkiego po raz pierwszy w Koszalinie!

  Adam Sztaba: Grzegorz Ciechowski - Spotkanie z Legendą

  Adam Sztaba: Grzegorz Ciechowski - Spotkanie z Legendą