sportowy24
    Małgorzata Hołub halową mistrzynią Europy w sztafecie

Aktualizacja:

Głos Koszaliński

24-letnia Małgorzata Hołub odniosła w niedzielny wieczór kolejny wspaniały sukces. Podopieczna trenera Zbigniewa Maksymiuka z KL Bałtyk Koszalin sięgnęła w Belgradzie po złoty medal Halowych Mistrzostw Europy w biegu sztafetowym 4x400 m.
    To historyczne osiągnięcie nie tylko dla koszalinianki oraz jej koleżanek z zespołu, ale również dla polskiej królowej sportów. Nigdy dotąd Polki nie zdobyły złotego medalu HME w biegu rozstawnym.

W stolicy Serbii nie było eliminacji w biegu 4x400 m. Sześć zespołów rozegrało od razu walkę o medale. Na pierwszej zmianie pobiegła Patrycja Wyciszkiewicz, utrzymując się w czołówce. Mimo problemów przy zmianie, biegnąca jako druga M. Hołub wyprowadziła nasz zespół na równi z prowadzącymi Brytyjkami.

Na trzeciej zmianie świetnie pobiegła Iga Baumgart, która wyszła na prowadzenie. Biegnąca jako ostatnia Justyna Święty została dogoniona przez Brytyjkę, ale finisz należał do Polki. Nasz zespół wygrał z czasem 3.29,94. Brytyjki (3.31,05) musiały zadowolić się srebrem, a brąz przypadł Ukrainkom (3.32,10).

Dzięki złotemu medalowi z Belgradu M. Hołub ma na koncie trzeci już krążek, a pierwszy najcenniejszy, zdobyty na halowych seniorskich imprezach najwyższej rangi. Przypomnijmy, że w ub.r. w Portland (USA) zdobyła z koleżankami srebro halowych mistrzostw świata, a 2 lata temu w Pradze brąz HME. W jej dorobku są również złoto młodzieżowych ME (2013) i srebro ME juniorek (2011).

Dodajmy, że w sobotę koszalinianka pobiegła w finale indywidualnym na 400 m. Na bieżni w Kombank Arenie zajęła 6. miejsce z wynikiem 54,29 s. Brązową medalistką została J. Święty (52,52 s). Przed nią finiszowały Francuzka Floria Guei (51,90) oraz Czeszka Zuzana Hejnova (52,42).