Małgorzata Hołub srebrna i z minimum olimpijskim

Małgorzata Hołub wywalczyła swój trzeci medal mistrzostw Polski seniorek w biegu na 400 m archiwum
Trzeci medal mistrzostw Polski seniorek w biegu na 400 m na otwartym stadionie wywalczyła Małgorzata Hołub.

Zawodniczka KL Bałtyk Koszalin została w sobotę wicemistrzynią kraju podczas 92. MP w Bydgoszczy. To jej drugie srebro MP (poprzednie wywalczyła w 2013 r. w Toruniu). Na koncie ma też tytuł mistrzowski zdobyty w 2014 r. w Szczecinie.

Podczas tegorocznych MP biegaczka z Koszalina walczyła nie tylko o medale, ale również o minima na mistrzostwa Europy w Amsterdamie oraz Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro. Udało się to już w pierwszym dniu, gdy M. Hołub wygrała eliminacje z wynikiem 52,00 s.

W sobotnim finale koszalinianka pobiegła jeszcze szybciej, 51,92 s (najlepszy wynik w tym sezonie). Wystarczyło to jednak tylko do drugiej lokaty. Szybsza w finale była Justyna Święty (AZS AWF Katowice), której zmierzono rekordowe w karierze 51,66 s. Brąz zdobyła Patrycja Wyciszkiewicz (AZS Poznań) - 52,26 s.