Małgorzata Hołub z Koszalina ze srebrnym medalem

Małgorzata Hołub
Małgorzata Hołub Bartek Syta / PolskaPress
Zawody krajowe i międzynarodowe z udziałem zawodników z regionu koszalińskiego. Małgorzata Hołub, zawodniczka KL Bałtyk Koszalin podczas 93. Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce organizowanych w Białymstoku zdobyła srebrny medal w biegu na 400 m

Podczas 10. lekkoatletycznych mistrzostw świata U-18 startowała Małgorzata Czarnata. Urodzona w 2001 roku zawodniczka ULKS Tychowo w finałowym konkursie rzutu oszczepem w kenijskim Nairobi zajęła ostatecznie 17. miejsce wynikiem 41.46 m. Przypomnijmy, że jej rekord życiowy, ustanowiony w czerwcu tego roku podczas Mityngu kwalifikacyjnego KL Bałtyk, wynosi 51.87 m. Zawody w Kenii stały na wysokim poziomie. Wygrała Kubanka Marisleisys Duarthe (57.29 m), druga była Białorusinka Julija Makejewa (56.47 m), a trzecia Chinka Qianqian Dai (54.96 m).

Mistrzostwa Europy U-20 we włoskim Grosseto pechowo zakończyły się za to dla Wiktora Santkiewicza. Zawodnik STS Pomerania Szczecinek nie awansował do półfinału biegu na 110 m przez płotki, bo nabawił się kontuzji.

Nastroje sympatyków lekkiej atletyki poprawiła Małgorzata Hołub. Zawodniczka KL Bałtyk Koszalin podczas 93. Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce organizowanych w Białymstoku zdobyła srebrny medal w biegu na 400 m. Hołub na metę przybiegła z czasem 51,97 s. Jest to jej najlepszy rezultat w tym sezonie. Przypomnijmy, że do finału zawodniczka z Koszalina awansowała z trzecim wynikiem eliminacji (52,58 s), wygrywając swoją serię. Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła Iga Baumgart (BKS Bydgoszcz), która przy okazji ustanowiła nowy rekord życiowy - 51,71 s. Podium uzupełniła Martyna Dąbrowska (UKS 19 Bojary Białystok, 52,37 s).