Małgorzata Hołub zdobyła złoto!

Podopieczna Zbigniewa Maksymiuka, wraz z Moniką Szczęsną, Joanną Linkiewicz i Justyną Święty uzyskały łączny czas 3:31.98. Jacek Wójcik
Małgorzata Hołub, wraz z koleżankami z reprezentacji, wywalczyła złoty medal w biegu rozstawnym 4x400 metrów podczas podczas 28. Letniej Uniwersjady.

Zawodniczka KL Bałtyk Koszalin w południowokoreańskim Kwangju potwierdziła znakomitą dyspozycję i na mokrej bieżni w Kwangju pokazała się z jak najlepszej strony. Podopieczna Zbigniewa Maksymiuka, wraz z Moniką Szczęsną, Joanną Linkiewicz i Justyną Święty uzyskały łączny czas 3:31.98. Drugie miejsce zajęły Rosjanki (3:32.46), a trzecie reprezentantki Stanów Zjednoczonych (3:37.20).

Wcześniej, podczas biegu indywidualnego, M. Hołub zdobyła srebrny medal w biegu na 400 m. Na metę przybiegła z czasem 51.93 s, ulegając jedynie faworyzowanej reprezentantce Republiki Południowej Afryki, Justine Palframan (51.27).

To nie jedyny medal polskich biegaczy w Korei Południowej, bowiem srebro wywalczyła męska sztafeta na dystansie 4x100 m (Adam Pawłowski, Grzegorz Zimniewicz, Artur Zaczek i Kamil Kryński) z wynikiem 39.50. Lepsi okazali się reprezentanci Japonii (39.08).

Brązowy medal - dzięki dyskwalifikacji drużyny z RPA i USA - zdobyła też polska męska sztafeta 4x400. Mateusz Zagórski, Michał Pietrzak, Kamil Gurdak i Rafał Omelko uzyskali łączny czas 3:07.77. Pierwsze miejsce przypadło ekipie z Dominikany (3:05.05).