Małgorzata Hołub-Kowalik opuszcza klub Bałtyk Koszalin

red
arch
Udostępnij:
Małgorzata Hołub Kowalik, po 14 latach trenowania w klubie lekkoatletycznym Bałtyk Koszalin, rozpoczęła dalszy rozwój kariery jako zawodniczka AZS UMCS Lublin.

Małgorzata Hołub-Kowalik tuż za podium w Wuhan

Powodem zmiany była lepsza infrastruktura klubu w Lublinie oraz zaproponowane warunki finansowe. Zmiana klubu ułatwi zawodnicze przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

OŚWIADCZENIE ZARZĄDU KL BAŁTYK KOSZALIN

"Informujemy, że z dniem 6.02.2020 r. Pani Małgorzata Hołub-Kowalik, po 14 latach trenowania w Klubie Lekkoatletycznym Bałtyk Koszalin zmieniła barwy klubowe i rozpoczęła dalszy rozwój kariery jako zawodniczka AZS UMCS Lublin.

Powodem zmiany klubu była zdecydowanie lepsza infrastruktura Klubu w Lublinie oraz zaproponowane warunki finansowe, które ułatwią zawodniczce przygotowania do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

W pełni rozumiemy decyzję Małgosi, bo dobrze wiemy, że kariera sportowca trwa krótko i musi ją wykorzystać jak najlepiej z myślą o swojej przyszłości.

Nasze oświadczenie jest wyrazem bezsilności i wyczerpaniem wszelkich możliwości Zarządu KL Bałtyk w sprawie problemów, z jakimi borykamy się od kilku lat, czyli zwiększeniem dotacji dla Klubu oraz beznadziejnym stanem nawierzchni tartanu na obiekcie ZOS Bałtyk w Koszalinie.

Roczna dotacja dla naszego Klubu od lat wynosi 50 tys. zł i nie wystarcza na pokrycie podstawowych opłat za: szkolenie młodzieży, wyjazdy na turnieje i obozy oraz utrzymanie sprzętu sportowego. Tylko dzięki sponsorom udaje nam się w bardzo skromnych warunkach zamykać budżet roczny, za co im bardzo dziękujemy.

Najpoważniejszy jednak problem stanowi wcześniej wspomniana nawierzchnia tartanowa, o której Władze Miasta są informowane od 2 lat przez Zarząd Klubu i Zarząd Obiektów Sportowych. W dniu 10.02.2020 roku została przeprowadzona coroczna kontrola stanu jej nawierzchni przez przedstawicieli PZLA w obecności przedstawicieli ZOS i KL Bałtyk. Kałuże wody i dziury na bieżni, to tylko część, którą można ocenić wizualnie. Zatrważające są jednak badania tartanu, które wykazały w wielu miejscach jego grubość od 4 do 8 mm i w żadnym z pomiarów nie zbliżyła się do wymaganych normą 15 mm.

Wyniki badań, które zostaną przedstawione w najbliższym czasie przez PLZA wskazują jednoznacznie, że organizowanie zawodów i trenowanie w kolcach do biegania zagraża bezpieczeństwu użytkowników! Ciężko tutaj o jakikolwiek komentarz.

Życząc dużo zdrowia i szczęścia Małgosi, w dalszym ciągu będziemy jej kibicować, niestety już nie jako zawodniczce naszego Klubu.

Bardzo żałujemy, że władze Miasta Koszalina nie zrobiły wystarczająco dużo, aby zatrzymać ją w naszym mieście".

Zobacz także: Koszalin: Rozmowa z Małgorzatą Hołub - Kowalik

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze 26

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

a
awz4

Nieoficjalnie wiadomo że Pani Małgorzata zostanie wyrzucona z PO, za nóż wbity panu Jedlińskiemu.

G
Gość
14 lutego, 9:32, AZS:

zaoranie Koszalina POd każdym względem przez Jedliniaków, nawet sportowym

14 lutego, 14:39, Twój prezes:

Wal sie pisowski gadzie

a ty walnij się w głowe, jesli cos takiego masz

K
Kibic z Koszalina

Proszę sprawdzić, kto jest /i był/ administratorem i zarządcą takich obiektów w Koszalinie jak Bałtyk i Hala przy Śniadeckich /zbieżność nazwisk udokumentowana/. Czy to nie jest czasami działanie na szkodę wspomnianych obiektów i nie tylko.

a
adsds

Szkoda, że teraz wszystkie medale będą zdobywane na konto klubu z Lublina i miasta Lublin. Jako przyszła olimpijka i być może (miejmy nadzieję) medalistka igrzysk też te tytuły zdobędzie dla Lublina, a nie dla Koszalina (oraz dla siebie). My najwyżej będziemy mogli się cieszyć i chwalić, że kiedyś reprezentowała barwy klubu z Koszalina. Swoją drogą trochę dziwi taka decyzja zaledwie pół roku przed igrzyskami.

G
Gość

jeżeli chodzi o powód do lokalnej dumy to na szczęście został na po-sterunku nasz niezrównany Stachu Meliorant!

G
Gość

Od 2013 roku codziennie biegam na stadionie Bałtyk w Koszalinie. Zazwyczaj na kostce brukowej bo stadion zamknięty. Nie pamiętam, żadnej inwestycji w tym czasie. Nie mówię o stadionach piłkarskich, mówię tylko o zapleczu LA. Obawiam się, że poziom jest znikomy tego budyneczku - który wygląda jak WC.

l
lubelski koziołek

Gosia bardzo się cieszymy i witamy w Lublinie ( pamiętamy Cię z MP w 2018 - jak wygrałaś i powiedziałaś " słyszałam że Lublin to piękne miasto" - Lublin Cię kocha.

A
AZS

zaoranie Koszalina POd każdym względem przez Jedliniaków, nawet sportowym

G
Gość

Żegnamy Pani Małgorzato i życzymy dalszych sukcesów. Tak niewielu Polaków przynosi nam tak dużo radości jak Pani.

G
Gość

A to wcześniej się nie dbało o stadion? Może nawierzchnia od początku nie była taka jak trzeba?

a
adsds
14 lutego, 07:53, Koszalinianin:

Najsłabsze ogniwo naszej sztafety, widać to po biegach indywidualnych.Skoro opuszcza Koszalin to mandat radnej chyba straci?

Mandat radnej wygasł już w poprzedniej kadencji. Warto trochę się orientować przed dodawaniem komentarzy.

K
Koszalinianin

Najsłabsze ogniwo naszej sztafety, widać to po biegach indywidualnych.Skoro opuszcza Koszalin to mandat radnej chyba straci?

P
PO naszemu
13 lutego, 22:04, ily:

Pienkna kobieta

14 lutego, 01:56, Gość:

Po jakiemu to???

Nie ómiesz czytać miendzy wierszami

G
Gość
13 lutego, 21:24, Tyczka:

Nikt po niej płakać nie będzie. Dla mnie może nawet trenować w klubie Wybrzeże Madagaskar?

???!!!

Ł
Łysy i z zezem

Radna miejska, żołnierka z Poznania, teraz zawodniczka z Lublina, kręciołek. Ciekawe czy jej mężulo przeniesienie się na lubelska ziemię. O urodzie obojga nie wspomnę, niech nie wracają do Koszalina... Bye... Bye

Przejdź na stronę główną Głos Koszaliński
Dodaj ogłoszenie