Małgorzata Hołub-Kowalik ze srebrnym medalem lekkoatletycznych Mistrzostw Europy w Monachium

OPRAC.: mro / pap
Małgorzata Hołub-Kowalik (czwarta od lewej) wraz z koleżankami już z medalami
Małgorzata Hołub-Kowalik (czwarta od lewej) wraz z koleżankami już z medalami Małgorzata Hołub-Kowalik fanpage / Facebook
Małgorzata Hołub-Kowalik, wieloletnia zawodniczka KL Bałtyk Koszalin ma na swoim koncie kolejny medal. W weekend w lekkoatletycznych Mistrzostwach Europy w Monachium wraz z koleżankami wywalczyła srebrny medal w sztafecie 4x400.

O swoim kolejnym sukcesie koszalinianka poinformowała na swoim profilu facebookowym.

Dumy z zawodniczki nie kryje także obecny klub Małgorzaty Hołub-Kowalik - AZS UMSC Lublin.

W minionych dniach poczynania lekkoatletów i lekkoatletek podczas Mistrzostw Europy w Monachium śledziła cała Polska, w tym także starty zawodniczek w sztafecie 4x400.

W piątek Małgorzata Hołub-Kowalik wraz z koleżankami Kingą Gacką, Justyną Święty-Ersetic i Natalią Kaczmarek w pierwszym biegu eliminacyjnym uzyskały czas 3.26,05, zajęły trzecie miejsce i tym samym zakwalifikowały się do biegu finałowego, który odbył się w sobotę.

W tym starcie Małgorzata Hołub-Kowalik nie wzięła udziału.

Trener zadecydował, że o medale powalczą: Natalia Kaczmarek, Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan i Justyna Święty-Ersetic.

Po zmianach Kiełbasińskiej, Baumgart-Witan i Święty-Ersetic Polki zajmowały trzecie miejsce. Kaczmarek odrobiła dużą stratę i wyprowadziła polską sztafetę na drugą pozycję.

Holenderki w składzie Eveline Saalberg, Lieke Klaver, Lisanne de Vitte i Femke Bol, która wcześniej w tegorocznych ME triumfowała na 400 m i 400 ppł, osiągnęły czas 3.20,87.

Polki uzyskały wynik 3.21,68, a Brytyjki - 3.21,74.

W sobotę odbyła się dekoracja zawodniczek.

Przypomnijmy, Małgorzata Hołub-Kowalik przez wiele lat trenowała w KL Bałtyk w Koszalinie, obecnie jest zawodniczką AZS UMSC Lublin.

zdobyły srebrny medal w sztafecie 4x400 m podczas lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Monachium. Złoto dla Holandii, a brąz wywalczyły Brytyjki.

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe