Małgorzata Hołub-Kowalik ze złotym medalem w sztafecie 4x400

red
Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic zdobyła złoty medal w sztafecie 4x400 metrów na HME odbywających się w Glasgow. Paweł Relikowski
Polska sztafeta w składzie Anna Kiełbasińska, Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik i Justyna Święty-Ersetic zdobyła złoty medal w biegu 4x400 metrów na Halowych Mistrzostwach Europy odbywających się w Glasgow.

Jako pierwsza w polskiej sztafecie biegła Anna Kiełbasińska, która od samego początku rywalizacji ruszyła bardzo mocno i swoją kolejkę zakończyła na pierwszym miejscu z dużą przewagą. Następnie pałeczkę przejęła Iga Baumgart-Witan, która nie straciła przewagi uzyskanej przez zespołową partnerkę, jeszcze mocniej odskoczyła reszcie stawki.

Na trzeciej zmianie pobiegła koszalinianka Małgorzata Hołub-Kowalik, która także podtrzymała świetną passę. Kwestię złotego medalu zamknęła Justyna Święty-Ersetic, która zdołała dobiec do mety na pierwszym miejscu, choć w samej końcówce Brytyjki odrobiły część strat.

Ostatecznie nasze sprinterki finiszowały z czasem 3:28,77. Brytyjki uzyskały natomiast 3:29,55. Podium uzupełniły jeszcze Włoszki, które były słabsze od naszych reprezentantek o ponad trzy sekundy.