Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mapa zagrożeń i miejsc niebezpiecznych. Ty zgłaszasz, policjanci reagują

Joanna Krężelewska
Joanna Krężelewska
Mapa to platforma wymiany informacji, dzięki której mieszkańcy, w trosce o wspólne bezpieczeństwo, dzielą się z policją informacjami o potencjalnych zagrożeniach. Pamiętajmy jednak, że w przypadku pilnych spraw takich.
Mapa to platforma wymiany informacji, dzięki której mieszkańcy, w trosce o wspólne bezpieczeństwo, dzielą się z policją informacjami o potencjalnych zagrożeniach. Pamiętajmy jednak, że w przypadku pilnych spraw takich. Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie, dzięki któremu można wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Chętnie z niej korzystamy. Od początku roku policjanci z Koszalina otrzymali od mieszkańców 56 zgłoszeń. Potwierdzili 33 z nich.

- Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa w województwie zachodniopomorskim działa od 20 września 2016 roku. Każdego roku za jej pośrednictwem otrzymujemy szereg zgłoszeń, dzięki którym wiemy, jakie sytuacje i miejsca uznawane są przez naszych mieszańców za zagrożenia wpływające na ich poczucie bezpieczeństwa – wskazuje kom. Monika Kosiec, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie.

Za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy mogą przekazywać informacje o zagrożeniach występujących w ich okolicy. - Policjanci z koszalińskiej komendy weryfikują te zgłoszenia, a jeżeli przekazane informacje się potwierdzą, zostają naniesione na mapę. Takie rozwiązanie umożliwia uszczegółowienie informacji nie tylko dotyczących samego miasta lub powiatu, ale też osiedla, dzielnicy, czy nawet ulicy. Dzięki aplikacji mieszkańcy mogą na bieżąco reagować na zagrożenia i aktywnie współpracować z policją – dodaje funkcjonariuszka.

Od początku roku mieszkańcy oznaczyli na mapie 56 miejsc. Mundurowi potwierdzili 33 zgłoszenia. - Zdaniem mieszkańców powiatu koszalińskiego do najbardziej uciążliwych zachowań należą: jazda z nadmierną prędkością, nieprawidłowe parkowanie, niewłaściwe oznakowanie dróg. Zgłoszenia dotyczące też złej infrastruktury dróg – wylicza kom. Kosiec.

Zdaniem koszalinian kierowcy przekraczają prędkość głównie na ul. Gdańskiej, Władysława IV, Gnieźnieńskiej, ale też na Piłsudskiego. Niewłaściwie zaparkowane auta przeszkadzają m.in. przy ul. Asnyka, Akademickiej i Jedności.

Zgłoszenia dotyczyły również gromadzenia się osób bezdomnych i spożywania alkoholu w obrębie sklepów (na to skarżą się m.in. mieszkańcy ul. Gałczyńskiego i Morskiej). Rzadziej oznaczane są miejsca występowania dzikich wysypisk, aktów wandalizmu, kłusownictwa oraz żebractwa.

od 7 lat
Wideo

Uwaga na Instagram - nowe oszustwo

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera