Matejek i Mazuryk z Koszalina wicemistrzami Polski

kmb
Końcówka roku to prawdziwa medalowa seria tenisitów stołowych KTS Koszalinianin, M. Matejka (z lewej) i P. Mazuryka Archiwum
W Wiśle odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski Osób Niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Rywalizacja stała na wysokim poziomie.

Bardzo udany występ zaliczyli zawodnicy reprezentujący na co dzień barwy KTS Koszalinianin, Mariusz Matejek i Paweł Mazuryk. Duet ten tworzył drużynę w klasie IX w tej imprezie. Koszalinianie pokonali kolejno Start Katowice II 2:0, a w pojedynku dającym prawo gry o drużynowe Mistrzostwo Polski w tej klasie niepełnosprawności pokonali Start Katowice 2:1. Dzień później, w decydującym pojedynku, ulegli po zaciętych meczach Bronowiance Kraków 0:2 i ostatecznie przypadły im srebrne medale oraz tytuł drużynowych wicemistrzów Polski Osób Niepełnosprawnych w klasie IX.

Przypomnijmy, że w listopadzie, w Drzonkowie koło Zielonej Góry, w licznie oraz silnie obsadzonych Indywidualnych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych (157 uczestników) Mazuryk i Matejek wywalczyli krążki brązowego koloru, a w grze w grze podwójnej zajęli miejsca 5-8.

- Końcówkę roku można uznać za bardzo udaną - przyznał M. Matejek - Zawody odbywały się teraz w nowej formule, w której Polski Związek Tenisa Stołowego szczegółowo podzielił uczestników na klasy niepełnosprawności. W przyszłym roku szykuje się, wznowiony po kilku latach, Polish Open w Cetniewie i tam liczymy na równie udany start. Za to już 29 grudnia w hali sportowej Ekonoma w Koszalinie odbędzie się nasz tradycyjny noworoczny turniej, na który już teraz zapraszam - podsumował prezes KTS.