Matura 2019. Wyniki matury 2019. Wyniki maturalne w Koszalinie. Pierwsze doniesienia 4.07.2019

Katarzyna Chybowska
Udostępnij:
Matura 2019. Wyniki matury 2019. Wyniki maturalne w Koszalinie. Okrzyki radości, ale też łzy rozpaczy. W czwartek maturzyści w całym kraju poznali wyniki egzaminu dojrzałości. Teraz czas na wybór dalszej ścieżki edukacji.

Wyniki matury 2019. Wyniki maturalne w Koszalinie

Na razie wiemy niewiele, za kilka godzin będą dostępne ogólnopolskie dane.

W Koszalinie 100 proc. zdanych matur ma I Liceum Ogólnokształcące im. Dubois. W II LO im. Broniewskiego maturę będzie musiała poprawić jedna osoba. Nie zdała egzaminu z języka angielskiego.

Uczniowie, którzy nie zdali jednego przedmiotu, będą go mogli poprawić w sierpniu. Egzaminy przewidziane są na 20-21 sierpnia.

Matura 2019. Wyniki matury 2019

Na razie znamy tylko wyniki ogólnopolskie. W tym roku w całym kraju w maju do egzaminów maturalnych przystąpiło 247 230 uczniów. 80,5 procent z nich zdało maturę, 12,9 procent z nich ma prawo do egzaminu poprawkowego (ten odbędzie się w 20 i 21 sierpniu).

Matura 2019 Matematyka ODPOWIEDZI Arkusz CKE [rozwiązania, zadania]

Do 11 lipca uczniowie mają czas na złożenie pisemnego oświadczenia do dyrektora swojej szkoły o ponownym przystąpieniu do egzaminu z danego przedmiotu.

Wyniki matury 2019. Wyniki maturalne w Koszalinie

Pod koniec tego tygodnia dowiemy się, ilu uczniów ma prawo do egzaminu poprawkowego w koszalińskich szkołach, a dopiero w październiku, jak wypadły poszczególne placówki. Będzie to możliwe po otrzymaniu wyników z egzaminów poprawkowych.

W województwie zachodniopomorskim maturę zdało 77 procent przystępujących oraz 15,1 procent ma prawo do egzaminu poprawkowego.

- Wiemy już, że w naszej szkole wszyscy zdali maturę i nie musimy przejmować się przeprowadzaniem egzaminu poprawkowego — informuje Rafał Janus, dyrektor I LO w Koszalinie.

Matura 2019 w Koszalinie. Rozpoczął się drugi dzień tegorocznych egzaminów maturalnych. We wtorek, 7 maja, maturzyści zdają egzamin z matematyki. We wtorkowy poranek nasz fotoreporter odwiedził II Liceum Ogólnokształcące w Koszalinie.Czytaj takżeFałszywe alarmy bombowe w koszalińskich szkołachZobacz także Matura 2019 rozpoczęta

Matura 2019 w Koszalinie. Maturzyści zdają egzamin z matemat...

– W przyszłym tygodniu będziemy mieć średnie, wtedy będę mógł powiedzieć coś więcej. Widzę jednak sporo świadectw, gdzie 100 procent został, uzyskane czterokrotnie, oprócz tego pojawiają się wyniki na poziomie 98 procent.

Matura 2019. Wyniki matury 2019

Podobnym wynikiem może też pochwalić się II LO w Koszalinie, tam matury nie zdał tylko jeden uczeń z języka angielskiego. Będzie on mógł przystąpić do poprawki w sierpniu.

Matura 2019 Język Polski ODPOWIEDZI Arkusz CKE, ROZWIĄZANIA PODSTAWA i ROZSZERZENIE

Uczniowie, którzy zdali maturę, mogą już dokonywać rejestracji na uczelnie wyższe. Politechnika Koszalińska prowadzi pierwszy nabór do 10 lipca, w planach jest łącznie pięć tur rekrutacyjnych, ostatnia w październiku.

W Systemie Elektronicznej Rekrutacji Kandydatów Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koszalinie zarejestrować trzeba się do 7 lipca, druga tura rekrutacyjna przewidziana jest dopiero na wrzesień.

Matura w Koszalinie i regionie w ubiegłych latach. Zobaczcie...

Zobacz także Matura 2019 z języka polskiego w I LO w Koszalinie

POLECAMY TAKŻE

Gk24.pl

Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Głos Koszaliński
Dodaj ogłoszenie