Matura z Matematyki 2017 ODPOWIEDZI ARKUSZE CKE - Przecieki, zadania [POZIOM PODSTAWOWY]

red
MATURA 2017 ARKUSZE CKE MATEMATYKA
MATURA 2017 ARKUSZE CKE MATEMATYKA
Udostępnij:
Trwa matura 2017. Dzisiaj (piątek 5.05.2017) matura z matematyki. Na gk24 opublikujemy sugerowane odpowiedzi z tego przedmiotu. Sprawdź już dzisiaj z gk24.pl czy zdałes maturę 2017 z matematyki. Arkusze, pytania, cke juz - matematyka odpowiedzi.

Egzamin maturalny z matematyki rozpocznie się o godzinie 9. Tuż po zakończeniu egzaminu maturalne z matematyki w serwisie edukacja opublikujemy odpowiedzi z matematyki. Zamieścimy także arkusze pytań, cke. Egzamin maturalny z matematyki już dzisiaj.

Jak co roku matura z matematyki budzi wiele emocji wśród maturzystów. Jak w tym roku będzie wyglądać ten egzamin i czy także w tym roku przysporzy tak dużo trudności uczniom szkół średnich.

Matura 2017 Matematyka ODPOWIEDZI CKE I ARKUSZE SPRAWDŹ CZY ZDAŁEŚ JUŻ DZISIAJ

Matura 2017. Dzisiaj na maturze matematyka. To drugi obowiązkowy przedmiot, który każdy maturzysta musi zdać na poziomie podstawowym. Wystarczy zdobyć 30 proc. możliwych do uzyskania punktów.

W tym miejscu po zakończeniu egzaminu opublikujemy sugerowane odpowiedzi z zadań maturalnych 2017. Matura 2017 - sugerowane odpowiedzi.

Trwa MATURA 2017. MATEMATYKA poziom podstawowy to przedmiot zaplanowany na piątek, godzinę 9. Specjalnie dla Was będziemy mieć ODPOWIEDZI i ARKUSZ CKE. Z nami sprawdzicie, jak poszła Wam matura 2017 z matematyki!

ARKUSZE PYTAŃ Z MATEMATYKI ORAZ ODPOWIEDZI - Sprawdziliście już jakie były pytania na maturze 2017 w tym roku. Matura 2017 z matematyki już dzisiaj. arkusze pytania, odpowiedzi na gk24.pl

Aby zaliczyć maturę należy obowiązkowo podejść do 6 egzaminów: pisemnego na poziomie podstawowym z języka polskiego, obcego i matematyki oraz ustnych z języka polskiego i obcego, a także pisemnego z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Przy czym na tym ostatnim egzaminie można nie dostać nawet jednego punktu, a maturę zaliczyć.


Matura 2017 Wczoraj maturzyści pisali egzamin z języka polskiego.

Zaraz po długim weekendzie kilka tysięcy maturzystów w regionie koszalińskim rozpoczęło w czwartek - od egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym - maturalny maraton.

Największym wzięciem wśród zdających cieszył się temat, w którym na podstawie fragmentu książki Antoine de Saint-Exupéry’ego „Ziemia, planeta ludzi” i innych wybranych tekstów, musieli odpowiedzieć na pytanie czy praca to obowiązek czy pasja. Dla stojących przed życiowymi wyborami maturzystów takie pytanie pozwalało rozwinąć skrzydła.

- W rozprawce można się było wypisać, ja uważam, że praca powinna być życiową pasją - mówił nam Alan Bracki z klasy lingwistycznej w I Liceum Ogólnokształcącym w Szczecinku. - Podałem parę przykładów, przypomniałem sobie nawet wiersz Leśmiana, choć nie wiem czy pasował do tematu. Jak ktoś czyta, to na pewno znajdzie dużo tekstów o pracy i pasji z nią związanej.

Wtórował Dominik Buko-wski: - Mogliśmy pomyśleć o tym za czym my podążamy - mówił. - Pasja to marzenia, które chcemy spełniać i o tym pisałem. Na razie celem jest matura, aby potem robić co się chce, zostać pisarzem, piosenkarzem, naukowcem.

Arkusz CKE oraz odpowiedzi, jakich powinniście udzielić w czasie egzaminu, pojawią się tutaj w czwartek około godziny 14.30 - dopiero wtedy będziemy mogli je Wam pokazać. Z nami sprawdzicie, jak poszła Wam matura 2017 z matematyki na poziomie podstawowym.

Podobnego zdania jest Rafał Janus, dyrektor I LO im. Stanisława Dubois w Koszalinie: - Łatwo było młodym ludziom na tym etapie życia sięgnąć po własne doświadczenia, a i w literaturze znaleźć odpowiednie teksty, aby napisać o swoim wyobrażeniu pracy - komentował temat wypracowania maturalnego. - Z relacji osób wychodzących z egzaminu wynika, że byli optymistami. Także część testowa nie była za trudna. Są młodzi, pełni marzeń i zapału, potem przychodzą uczelniane sukcesy, ale i proza życia. W życiu różnie to potem się układa, ale generalnie nasi absolwenci są zadowoleni z tego, jak im się dalsze koleje losu układają.

Jerzy Kania, dyrektor I LO w Szczecinku, podkreśla, że matura wieńczy prawie trzy lata nauki w liceum. Ten czas przepracowali dobrze, bo od lat nie zdarzyło się, aby ktoś w tej szkole oblał maturę z polskiego na poziomie podstawowym. A powinno być jeszcze lepiej, bo wkrótce licea wracają do 4-letniego cyklu nauki. - Połowę swojego zawodowego życia spędziłem w liceum 4-letnim i mogę powiedzieć, że długo-trwały kontakt z młodzieżą daje zupełnie inne rezultaty - mówi. - Rok dłużej spędzony razem to kolosalna różnica.

A oto zadania maturalne: Praca - pasja czy obowiązek? Rozważ problem i uzasadnij swoje zdanie, odwołując się do fragmentu „Ziemi, planety ludzi” Antoine’a de Saint-Exupery’ego oraz do wybranych tekstów kultury.

Należało także zająć się tekstem o wymieraniu języków i odpowiedzieć na pytania z nim związane.

Był też fragment „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego oraz tekst o Henryku Sienkiewiczu i sławie, jaką przyniosło mu dzieło „Quo Vadis”, które przesądziło o przyznaniu mu literackiego Nobla za jego pisarstwo.

Maturzyści mieli także zinterpretować wiersz „Słyszę czas” Kazimierza Wierzyńskiego.

Pamiętajcie, tuż po zakończeniu egzaminu maturalnego na gk24.pl znajdziecie sugerowane odpowiedzi z tego przedmiotu na gk24.pl Egzamin maturalny matematyka - arkusze, pytania przecieki, tylko na gk24.pl

Partner serwisu:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Głos Koszaliński
Dodaj ogłoszenie