ME w siatkówce plażowej: Polski duet bez medalu

Łukasz Konstanty/PAP
PAP/EPA/Leonhard Simon
Michał Bryl i Bartosz Łosiak przegrali z Norwegami Andersem Molem i Christianem Soerumem 0:2 (16:21, 17:21) w meczu o trzecie miejsce mistrzostw Europy w siatkówce plażowej w Monachium.

W pierwszym secie mistrzowie świata i olimpijscy z Norwegii szybko narzucili Polakom swoje warunki gry. Dzięki trudnej zagrywce i dobrej grze blokiem rywale biało-czerwonych szybko odskoczyli na kilka punktów, a przewagę pewnie utrzymali do końca partii. Zwycięstwo 21:16 przypieczętował właśnie blok Mola.

Drugą odsłonę również lepiej rozpoczęli siatkarze z Norwegii, bowiem Polacy mieli problem z przebiciem się przez dłonie Mola. Biało-czerwoni popełniali coraz więcej błędów, a ich rywale konsekwentnie wykorzystywali kontry i skutecznie blokowali, dzięki czemu znów wypracowali sporą przewagę.

W połowie seta seria zagrań Bryla pozwoliła podopiecznym trenera kadry Grzegorza Klimka odrobić większość strat - ze stanu 10:15 zrobiło się 15:16. W końcówce Bryl popełnił jednak błąd podwójnego odbicia i przewaga Norwegów ponownie wzrosła. Norwegowie nie wypuścili już zwycięstwa z rąk, a atak Soeruma zakończył seta (21:17) i cały mecz.

Mecz o 3. miejsce:

Anders Berntsen Mol, Christian Sandlie Soerum (Norwegia) - Michał Bryl, Bartosz Łosiak (Polska) 2:0 (21:16, 21:17).