Mecz Polska - Hiszpania w Koszalinie: po III secie

Po przegranym przez Polki II secie, w III, niesione wspaniałym dopingiem, znów okazały się lepsze. Radosław Koleśnik
Początek drugiego seta należał do gości, bo to Hiszpanki wyszły na prowadzenie. Dzień wcześniej zrobiły to dopiero w trzecim secie.

Gra podopiecznych Pascuala Saurina w II secie była znacznie lepsza, szczególnie w bloku i odbiorze. I choć z czasem Polki doprowadziły do wyrównania (10:10), a potem wyszły na prowadzenie, to rywalki nie zamierzały odpuszczać. Zespoły oddawały cios za cios. Końcówka należała jednak do Hiszpanek, które ugrały pierwszego seta w Koszalinie (26:24). Rezultat po dwóch setach: 1:1.

Także w trzecim secie Hiszpanki ostro postawiły się Polkom. Nadawały ton grze, grały pewnie i skutecznie. Biało-czerwone, niesione wspaniałym dopingiem, starały się dotrzymywać im kroku i nie odpuszczały. Mecz robił się coraz bardziej zacięty i wyrównany. Polkom w końcu udało się przezwyciężyć kryzys, nie dając się Hiszpankom i trzecią fazę spotkania rozstrzygając na swoją korzyść (25:18).​