Mecz Polska - Rosja w Koszalinie. Skład naszej reprezentacji

red
zprp.pl
W czwartek rano poznaliśmy oficjalny 16-osobowy skład kobiecej reprezentacji Polski, który został zgłoszony do rewanżowego meczu play-off MŚ 2017 z Rosją. Spotkanie zostanie rozegrane 15 czerwca o g. 18:30 w Koszalinie

Takiego spotkania w Koszalinie jeszcze nie było. Wprawdzie międzynarodowe mecze w piłkę ręczną już się zdarzały, to jednak aktualnych mistrzyń olimpijskich nigdy tu nie gościliśmy. Tymczasem Rosjanki to właśnie złote medalistki olimpiady w Rio. I to właśnie z nimi gramy teraz o awans do mistrzostw świata, które odbędą się w grudniu tego roku w Niemczech.

To będzie drugie, rewanżowe spotkanie naszych piłkarek z Rosjankami. W pierwszym, w Astrachaniu, które odbyło się 9 czerwca, nasze zawodniczki przegrały, i to wysoko, bo aż 20:31. Co jednak ważne, w pierwszej połowie reprezentantki Polski grały z mistrzyniami olimpijskimi jak równy z równym. Druga połowa była już jednak w wykonaniu Rosjanek perfekcyjna. Nie oznacza to jednak, że nasze są już skazane na porażkę w Koszalinie. Wszyscy liczą na niespodziankę.