Mecz Real - Barcelona: Robert Lewandowski szybko zmieniony. Bezbarwny występ w El Clasico

Jacek Czaplewski
Robert Lewandowski w meczu Real - Barcelona
Robert Lewandowski w meczu Real - Barcelona PAP/EPA
Robert Lewandowski bardzo szybko został zmieniony w meczu Real Madryt - FC Barcelona. Trener Xavi ściągnął Polaka gdy telebim na Santiago Bernabeu wyświetlił dopiero 64 minutę. Niestety były powody, żeby podjąć taką decyzję. Lewy wypadł wręcz bezbarwnie. Chwilę przed roszadą zepsuł potencjalnie najlepszą okazję.

Real - Barcelona. Lewandowski zmieniony po godzinie

Lewandowski został zmieniony jako trzeci w kolejności. Przed przerwą na noszach murawę opuścił kontuzjowany Frenkie de Jong. Zaraz po zmianie stron mecz zakończył natomiast autor bramki na 1:0, Andreas Christensen. A Lewego po upływie godziny zastąpił Ferran Torres.

- To nie zdarza się zbyt często, by na takim etapie meczu Lewandowski był zmieniany - przypomniał komentator Canal+ Michał Mitrut.

- Nie był to jego mecz, nie otrzymywał zbyt wielu sytuacji. Enrique może zmieniać Mbappe, to Xavi może Lewandowskiego - przekonywał Tomasz Ćwiąkała.

Barcelona ograbiona z gola w El Clasico? Kontrowersja w meczu z Realem

Lewandowski nie mógł za wiele wskórać w meczu. Przed przerwą wywalczył jedynie rzut rożny, po którym padła bramka. W drugiej połowie świetnie zagrał mu Ronald Araujo, ale uderzenie okazało się zupełnie nieudane, za co Polak przeprosił kolegów z drużyny.

Po zejściu z murawy Lewandowski nie okazał złości - przybił piątkę z Xavim. Według SofaScore Polak zasłużył na notę 6,8 - najniższą spośród ofensywnych graczy Barcelony.

Dla Lewandowskiego to trzeci mecz z rzędu bez strzelonego gola. W La Liga dogonił go już nawet Vinicius Junior, który także trafił po raz trzynasty.

Lewandowski w sezonie 2023/24 (Barcelona + reprezentacja)