Mecz siatkarek: Polska - Hiszpania 3:1! [zdjęcia, wideo]

Ostatni set i cały mecz wygrały Polki.
Ostatni set i cały mecz wygrały Polki. Radek Koleśnik
Zwycięstwo Polek w czwartym secie! Nasze zawodniczki wytrzymały próbę nerwów i wygrały w ostatnim secie 25:21. W czwartym secie uwierały szczególnie psute zagrywki Polek, co skrzętnie wykorzystywały Hiszpanki. Wynik ciągle był stykowy, choć ze wskazaniem na gości. Szczególny aplauz wywoływały długie wymiany, głównie na korzyść Polek. Te wyprzedziły Hiszpanki, a niektóre ataki w wykonaniu naszych siatkarek były wręcz zabójcze. Takich epizodów, przy gromkim "raz, dwa, trzy", mogło być jednak więcej. Z drugiej strony, proste, indywidualne błędy oraz nieporozumienia między zawodniczkami zdarzały się obu stronom. W szeregach gospodyń zbyt często psute były zagrywki, a i blok mógłby być bardziej szczelny. To samo jednak można było powiedzieć o Hiszpankach. Ostatecznie jednak to Polki wytrzymały tę próbę nerwów. Asem serwisowym Joanny Wołosz Polki przypieczętowały drugie zwycięstwo nad Hiszpankami podczas koszalińskiego dwumeczu (25:21). Polska - Hiszpania 3:1!