Medale darłowianek na mistrzostwach Europy. Złota Marlena Karwacka

Marlena Karwacka, BCM Nowatex Ziemia Darłowska
Marlena Karwacka, BCM Nowatex Ziemia Darłowska Krzysztof Marczyk
Podczas trwających Młodzieżowych Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym w szwajcarskim Aigle tempa nie zwalniają zawodniczki Klubu Kolarskiego BCM Nowatex Ziemia Darłowska. Po sukcesach podczas torowych mistrzostw świata (5 medali), przyszedł czas na sukcesy na arenie europejskiej.

Po tym jak na początek zmagań Nikola Sibiak, wraz z koleżanką z kadry Pauliną Petri (Społem Łódź) wywalczyła brązowy medal w sprincie drużynowym juniorek, teraz doszły kolejne udane starty utytułowanych darłowianek, podopiecznych trenera Marcina Adamowa.

Marlena Karwacka została mistrzynią Europy w sprincie drużynowym do lat 23. Po złoto dojechała wraz z koleżanką z kadry, Julitą Jagodzińską (Tarnovia Tarnowo Podgórne) z czasem 27.894. Srebro przypadło Włoszkom (28.789), a brąz Brytyjkom. Z kolei Marta Jaskulska zdobyła brąz w wyścigu eliminacyjnym. Tu pierwsza była Gloria Scarsi z Włoch, a druga Shari Bossuyt z Belgii.

Na 4. miejscu występ w wyścigu drużynowym na 4 km zakończyła za to Wiktoria Kierat (w zespole jechała razem z Oliwią Majewską, Wiktorią Polak i Julią Kowalską). Polki na metę przybyły z czasem 4:45.900. Wygrały Włoszki (4:30.397), przed Rosjankami (4:33.208) i Niemkami (4:40.329).

Przed ekipą z Darłowa kolejne starty. Nikola Sibiak powalczy o medal w sprincie juniorek. Konkurencję tę na 6. miejscu zakończyła za to Nikola Seremak.