Medale zawodniczek z Darłowa na Młodzieżowych Mistrzostwach Europy

Krzysztof Marczyk
Zaktualizowano
Kolejnego dnia Młodzieżowych Mistrzostw Europy w kolarstwie torowym odbywających się w belgijskim Gent zawodniczki z regionu zdobył kolejne medale.

Wiktoria Pikulik został srebrną medalistką Mistrzostw Europy w wyścigu punktowym. Na dystansie 1 km Pikulik zdobyła 61 pkt, zajmując ostatecznie 2. pozycję. Wygrała Rosjanka Natalia Studenikina (75 pkt), a na trzecim stopniu podium stanęła Belgijka Shari Bossuyt (51 pkt).

W omnium (kolarski wielobój, w którego w klasyfikacji brano pod uwagę scratch, wyścig tempowy i wyścig eliminacyjny) Nikola Wielowska ostatecznie była siódma (85 pkt). Pierwsza trójka: 1. Eleonora Camilla Gasparrini (Włochy, 146 pkt), 2. Ella Barnwell (Wielka Brytania, 119 pkt), 3. Mariia Miliajewa (Rosja, 100 pkt).

Daria Pikulik wywalczyła brązowy medal w omnium do 23 lat (113 pkt). Wygrała Brytyjka Jessica Roberts (136 pkt), druga lokata przypadła Francuzce Clarze Copponi (119 pkt). Na drodze do medalu darłowianka scratch (7,5 km - 30 okrążeń) zakończyła na trzecim miejscu, wyścig tempowy wygrała, a wyścig eliminacyjny zakończyła na 8. pozycji.

I wreszcie w keirinie juniorek Nikola Seremak wywalczyła srebro. Pierwsza była Niemka Alessa-Catriona Propster, a podium uzupełniła Francuzka Taky Marie Divine Kouame.

Przypomnijmy, że pierwszego dnia mistrzostw Nikola Wielowska została mistrzynią Europy juniorek w scratchu, a niedługo potem, wraz z Nikolą Seremak w finale A sprintu drużynowego, również krążek złotego koloru przypadł darłowiankom. Za to Marta Jaskulska zajęła 15. miejsce w wyścigu eliminacyjnym U-23. Drugiego dnia zawodów Marlena Karwacka i Nikola Sibiak został mistrzyniami Europy do lat 23 w sprincie drużynowym. W konkurencji scratch kategorii U-23 Daria Pikulik stanęła na trzecim stopniu podium. W finale sprintu juniorek (dystans 200 m) Nikola Seremak zajęła 4. miejsce. W wyścigu drużynowym do lat 23 polska ekipa (Daria Pikulik, Wiktora Pikulik, Marta Jaskulska i Patrycja Lorkowska) zajęła 6. miejsce

Młodzieżowe Mistrzostwa Europy organizowane są przez Europejską Unię Kolarską potrwają do 14 bm.