Metraco Zagłębie Lubin - Energa AZS Koszalin 26:22

Facebook Energa AZS Koszalin
W rozegranym dziś zaległym meczu z 7. kolejki Superligi pań, Energa AZS Koszalin uległa w Lubinie liderowi tabeli.

Kluczowa dla losów spotkania była pierwsza połowa, a szczególnie początkowe 20. minut, w których koszaliński zespół miał problemy w ataku i zdobył tylko 4 gole (pierwszego... bramkarka Izabela Prudzienica, rzutem przez całe boisko do pustej bramki). Rywalki trafiły regularnie, wypracowując sobie 6-bramkową przewagę (10:4). Końcówka tej odsłony wyglądała już lepiej. Koszalinianki zaczęły zdobywać bramki i schodziły na przerwę ze stratą 4 goli.

Udany dla naszego zespołu był początek drugiej połowy. Po 5. min straty stopniały do 2 goli (13:15) i wydawało się, że Energa wróci do meczu. Niestety, rywalki szybko odzyskały 4-bramkowe prowadzenie (38. - 17:13). Już do końca meczu Miedziowe utrzymywały przewagę 4-5 goli, a mocno we znaki koszalińskiej defensywie dawała się rzutami z drugiej linii Klaudia Pielesz (5 goli po przerwie).

- Przespaliśmy pierwsze 15. minut. Rywalki nie grały nic specjalnego, ale my nie mogliśmy złapać rytmu w obronie i w ataku. Mieliśmy fajne przebłyski i dlatego skończyło się na 4 golach różnicy - powiedział Waldemar Szafulski, drugi trener EAK. - W II połowie zagraliśmy tak jak zazwyczaj - z charakterem. Szukaliśmy kontaktu i udało się zejść na 2 gole. Niestety, rywalkom wpadło kilka kuriozalnych bramek, po bloku, do tego doszły nie rzucone dwa karne i wynik nam uciekł. Było dużo kar, co nie pozwalało na zachowanie rytmu gry. Na pewno nie był to ładny mecz - ocenił.

Zagłębie umocniło się na fotelu lidera i nadal może pochwalić się kompletem punktów (27). Z kolei Akademiczki (22 pkt) po tym niepowodzeniu spadły na 3. miejsce, wyprzedzone o punkt przez MKS Perła Lublin, który w rozegranym awansem meczu 10. kolejki rozbił KPR w Jeleniej Górze 33:16 (19:10). Po weekendzie koszaliński zespół wróci na fotel wicelidera, inkasując 3 punkty za walkowera z Arką Gdynia, która - jak wszystko na to wskazuje - nie dokończony rozgrywek.

Dodajmy, że dziś doszło do niespodzianki w Piotrkowie Trybunalskim, gdzie Piotrcovia zremisowała z wyżej notowaną Pogonią Szczecin 26:26 (13:13), by pokonać ją w rzutach karnych 6:5!

Metraco Zagłębie Lubin - Energa AZS Koszalin 26:22 (14:10)
Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz - Grzyb 3, Hartman 4, Trawczyńska, Buklarewicz, Wasiak 2, Górna 3, Rosińska, Ważna 1, Matieli 2, Jochymek, Belmas 1, Pielesz 8, Milojević 2.
Energa AZS: Sach, Prudzienica 1 - Han 1, Urbaniak 1, Mazurek, Budnicka, Tracz, Michałów 6, Wołownyk 1, Smbatian 7, Rycharska 4, Nowicka 1, Tomczyk.