MEXEM rodzinna firma logistyczna z ponad 30-letnim doświadczeniem

Redakcja
Firma zaprasza do odwiedzenia strony internetowej firmy: www.mexem.com.pl. Telefon do oddziału firmy w Miastku to 59 857 01 00
Firma zaprasza do odwiedzenia strony internetowej firmy: www.mexem.com.pl. Telefon do oddziału firmy w Miastku to 59 857 01 00 Mat. firmy
Firma MEXEM Sp. z o.o. założona w 1988 roku przez dwóch braci:Jarosława i Adama Molaków jest rodzinnym przedsiębiorstwem z ponad 30-letnim doświadczeniem w branży transportowej. W 1997 roku poszerzyła ofertę o usługi magazynowania i obecnie jest jedną z większych firm logistycznych w Polsce.

Prężnie działając przez ponad trzy dekady, spółka świadczy obecnie kompleksowe usługi z zakresu transportu, spedycji oraz magazynowania towarów i dystrybucji.

Firma MEXEM zatrudnia łącznie około 250 osób oraz posiada biura w trzech lokalizacjach w Polsce: Pruszkowie, Kowalewicach k. Miastka oraz Suwałkach w woj. podlaskim.

Kilkanaście magazynów zlokalizowanych jest w różnych częściach Polski, a główne centrum magazynowo - dystrybucyjne o powierzchni 22 tysięcy metrów kwadratowych znajduje się w Pruszkowie.

Stawiając na nieustanny rozwój, w ubiegłym roku uruchomiona została siostrzana spółka: MEXEM GmbH w Niemczech, w miejscowości Friedland koło Neubrandenburga.

Celem powstania nowej firmy jest poszerzenie zakresu usług świadczonych obecnie przez MEXEM Sp. z o.o. o rynek naszego zachodniego sąsiada, będącego jednocześnie najważniejszym partnerem wymiany handlowej dla Polski.

Flota firmy Mexem to nowoczesne samochody ciężarowe, które średnio po trzech latach są wymieniane, aby świadczyć usługi na jak najwyższym poziomie. - Wożąc towary naszych klientów jesteśmy ich wizytówką. To nasi kierowcy oraz pojazdy reprezentują firmę w Polsce i Europie. Posiadamy zróżnicowany tabor, dopasowany do potrzeb naszych klientów. Jesteśmy elastyczni i obecni w wielu branżach, m.in. opakowaniowej, spożywczej, budowlanej, papierniczej, meblarskiej. Poza własną flotą dysponujemy również pojazdami naszych stałych podwykonawców. Każdego miesiąca wykonujemy ponad 7000 zleceń transportowych - z tego około 4000 w przewozach po Polsce i ponad 3000 na trasach zagranicznych. Nasze pojazdy spotkać można w większości państw Unii Europejskiej, a także poza nią - informuje Aleksandra Stupak-Pirowicz, zastępca kierownika Działu Handlowego spółki MEXEM.

- Dbamy nie tylko o terminowe i bezpieczne przewozy, ale również o budowanie partnerskich relacji z klientami. Wzajemne zaufanie, wieloletnia współpraca i wspólny rozwój są dla nas bardzo ważne. Firma funkcjonuje w zgodzie z nowoczesnymi systemami zarządzania jakością, ochroną środowiska i bezpieczeństwem żywności. Istotnym elementem odpowiedzialności biznesu jest dla nas również dbałość o środowisko naturalne, dlatego zarząd firmy zdecydował o budowie własnych farm fotowoltaicznych - dodaje Aleksandra Stupak-Pirowicz.

Firma MEXEM to stabilny pracodawca, który od lat finansowo wspiera miastecki sport, szczególnie piłkę nożną, siatkówkę oraz zapasy.

Kryzys wieku średniego. Skąd się bierze i czy dotyka wszystkich?

Wideo

Dodaj ogłoszenie