Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Miasto nie rezygnuje ze sprzedaży dawnego Manhattanu w centrum

Marzena Sutryk
Marzena Sutryk
Rejon ul. Drzymały - to tereny prywatne, gdzie stoją stare pawilony i ostatnie „blaszaki”, a także teren miejski, na którym  w miejscu zlikwidowanego targowiska funkcjonuje prowizoryczny parking
Rejon ul. Drzymały - to tereny prywatne, gdzie stoją stare pawilony i ostatnie „blaszaki”, a także teren miejski, na którym w miejscu zlikwidowanego targowiska funkcjonuje prowizoryczny parking Radek Koleśnik
Wiceprezydent Koszalina Wojciech Kasprzyk zapewnia, że choć plac po dawnym Manhattanie nie znalazł się w planie najbliższych przetargów na sprzedaż nieruchomości miejskich, to nie znaczy, że miasto nie chce tej działki sprzedać.
Z placu wokół dawnego targowiska przy ul. Drzymały w Koszalinie znikają stare pawilony. Teren przy ul. Drzymały w Koszalinie jest przygotowywany na sprzedaż. Obecnie trwa porządkowanie pasa, który jest terenem miejskim, ale PSS Społem jest jego użytkownikiem. Przetarg na sprzedaż działki jest przewidziany na początku 2019 roku.

Trwają porządki na starym Manhattanie [FOTOGALERIA]

- Konieczna jest aktualizacja wyceny nieruchomości, którą musimy wykonać po tym, jak teren został uporządkowany i podzielony geodezyjnie - mówi wiceprezydent Wojciech Kasprzyk. - Przewiduję, że teren zostanie przeznaczony na sprzedaż jeszcze w pierwszym półroczu tego roku.

Dawny Manhattan w Koszalinie wciąż czeka na decyzję

Plac po dawnym targowisku nie ma szczęścia do kupców. Miastu nie udało się go do tej pory sprzedać, mimo wielu prób.

Dodajmy, że wcześniej plan zagospodarowania przestrzennego przewidywał w tym miejscu wyłącznie funkcje usługowo - biurowe. Zostało to jednak skorygowane i dopuszczono w zabudowie także funkcje mieszkaniowe, co miało zwiększyć atrakcyjność nieruchomości.

Zobacz także: Postęp prac na terenie budowy amfiteatru w Koszalinie. Remont trwa

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo