Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Międzynarodowe programy edukacyjne dla młodzieży! Sprawdź szczegóły

Małgorzata Klimczak
Małgorzata Klimczak
Mat. prasowe
Młodzież może aplikować do programów projektu Erasmus+ wspierającego międzynarodową wymianę edukacyjną. Zapisy już ruszyły i kończą się pod koniec lutego.

W 2022 roku na programy edukacyjne, takie jak: Europejski Korpus Solidarności, Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży, Polsko-Ukraińska Rada Wymiany Młodzieży przeznaczono kwotę około 190 mln euro.

- To ważne, żeby młodzież mogła kształcić się za granicą - mówi Zbigniew Bogucki, wojewoda zachodniopomorski. - To daje olbrzymią wiedzę, również na temat innych kultur i krajów. Chcemy, żeby młodzież mogła korzystać z obecności w Unii Europejskiej, nawiązywać tam kontakty, które mogą procentować na przyszłość. Najważniejsze to pogłębianie wiedzy i zrozumienie drugiego człowieka.

Fundacja Rozwoju Edukacji od 1993 r. zarządza europejskimi programami, projektami i inicjatywami, które umożliwiają poszerzanie wiedzy podstawowej lub specjalistycznej, zdobywanie nowych umiejętności i kompetencji na ścieżce edukacji formalnej, pozaformalnej i nieformalnych form uczenia się, pozwalają rozwijać zainteresowania i pasje, poprzez działania podejmowane w innych krajach oraz w społecznościach lokalnych.

ZOBACZ TEŻ:

FRSE Pełni funkcję Narodowej Agencji Programu Erasmus+ (od 2014 r.) i Europejskiego Korpusu Solidarności (od 2018 r.).

Erasmus + podzielony jest na trzy akcje kluczowe. Mobilność daje możliwość studiowania i pracowania w innym kraju czy uczenia się obcych języków. Współpraca organizacji i instytucji pozwala organizować niekomercyjne imprezy sportowe. Wsparcie rozwoju polityki i współpracy to m.in partnerstwo transgraniczne.

- O szkolnictwie wyższym, które jest przypisane do Erasmusa, wszyscy wiedzą - mówi Maciej Kopeć z zarządu Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji .- Natomiast my chcemy się skupiać na innych aktywnościach, jak mobilność edukacyjna i współpraca między organizacjami. Do tego edukacja zawodowa. Praktyki w innych krajach są bardzo ważne.

Wszystkie niezbędne dane na temat Erasmusa plus znajdą w Regionalnym Punkcie Informacyjnym w Zachodniopomorskim Kuratorium Oświaty. Są tam organizowane indywidualne konsultacje z wszystkimi zainteresowanymi.

- W 2021 roku w programie Erasmus złożono 93 wnioski w naszym województwie - mówiła Emilia Gwizd, koordynatorka projektu. - 28 stycznia zorganizujemy dla szkół i placówek oświatowych konferencję informacyjną. Rekrutacja jest już aktywna.

Termin składania wniosków kończy się upływa 23 lutego 2022.

ZOBACZ TEŻ:

Bądź na bieżąco i obserwuj:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Michał Pietrzak - Niedźwiedź włamał się po smalec w Dol. Strążyskiej

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Międzynarodowe programy edukacyjne dla młodzieży! Sprawdź szczegóły - Głos Szczeciński