Międzynarodowy Bieg Wenedów. Szymański i Kasztelan najszybsi na ulicach Koszalina [NOWE ZDJĘCIA]

Blisko sto osób stanęło na starcie XIX Międzynarodowego Biegu Wenedów w Koszalinie. Jacek Wójcik

Najszybciej 10-kilometrową trasę w centrum miasta pokonał Sylwester Szymański ze Szczecinka. Metę minął po samotnym finiszu, z wynikiem 34 minuty i 17 sekund. Drugiego Łukasza Szymańskiego (MLUKS Trzebiatów) pokonał równo o minutę. Najlepszą trójkę uzupełnił Arkadiusz Siadak (Koszalin) z wynikiem 35.45 min.

W klasyfikacji kobiet zwyciężyła dziewiąta na mecie (open) Ula Kasztelan z TKKF Koszalin. Jej czas to 39.13 min. Dwie następne kobiety w klasyfikacji finiszowały w drugiej dziesiątce. Były to Olga Zatoń (Kocury Świdwin) i Małgorzata Krynicka-Grzyb (MLUKS Trzebiatów), którym zmierzono ten sam czas 40.05 min.

Tegoroczny Bieg Wenedów ukończyło 98 osób, w tym 27 kobiet.

W niedzielę w Koszalinie odbył się XIX Międzynarodowy Bieg Wenedów. Na starcie biegu stanęło blisko 100 zawodników.