Międzynarodowy Zlot Morsów 2018 w Mielnie [PROGRAM]

  Międzynarodowy Zlot Morsów 2018 w Mielnie [PROGRAM]

  Jakub Roszkowski

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Międzynarodowy Zlot Morsów 2018 w Mielnie [PROGRAM]
  Morsy w Mielnie, czyli międzynarodowy zlot miłośników zimnych kąpieli już się zaczyna
  Międzynarodowy Zlot Morsów 2018 w Mielnie [PROGRAM]
  Dziś zaczyna już działać biuro Międzynarodowego Zlotu Morsów Mielno 2018. Dziś też można już będzie wskoczyć na przykład do balii, ustawionych w pobliżu pomnika morsa, tuż przy głównym wejściu na plażę.

  Choć oficjalne otwarcie XV Międzynarodowego Zlotu Morsów w Mielnie zaplanowano na jutro, czyli 9 lutego, to jednak już dziś widać tu będzie sporo uczestników tej wyjątkowej imprezy. Udział w niej potwierdziło już blisko 3500 morsów i foczek, czyli pań i panów, z całego kraju ze 155 klubów. Najstarszy zarejestrowany mors ma 83 lata, a najmłodsi uczestnicy - bo będzie ich kilkoro - urodzili się w 2016 roku. Mają więc niecałe dwa latka!

  - Zlot Morsów w Mielnie jest nie tylko największą imprezą organizowaną w gminie, ale także jedną z największych organizowanych w regionie. Przedsięwzięcie jest ogromne i stawia wiele wyzwań przed organizatorem, czyli Centrum Kultury w Mielnie - wyjaśnia Maria Piskier z mieleńskiego CK. Ze względu na niebagatelną liczbę uczestników tej imprezy przygotowane zostały pewne zmiany organizacyjne i nowości. Centrum tegorocznego Zlotu Morsów znajdować się będzie w specjalnej hali namiotowej ustawionej przy ul. Lechitów, na parkingu przy sklepie Polo Market w Mielnie. Odbędzie się tutaj m.in. Wielki Bal Morsów w konwencji bajkowej. - Wielki, bo prawie na 1500 osób. Poza balem, przez trzy dni będą odbywały się tutaj spotkania klubów morsów, wieczory integracyjne, konkurs karaoke i konferencja naukowa - dopowiada nasza rozmówczyni.

  Program imprezy jest naprawdę przebogaty. Już dziś będzie się można wykąpać w baliach lub wygrzać w saunach, ustawionych obok pomnika morsa (to w godz. 12 - 18), a jutro nie tylko kąpać się i wygrzewać we wspomnianych baliach (w godz. 11 - 19), ale także wstąpić do pałacu morsowych ślubów. Namiot ustawiony zostanie na rogu ul. Kościuszki z ul. Bolesława Chrobrego. W godz. 12 - 15 zaplanowano na plaży rozgrzewające animacje wszy-stkich. O godz. 14 zacznie się pasowanie na morsa, czyli „Mój pierwszy raz… w Bałtyku”, w godz. 12 - 15 odbywać się będą gry i zawody sportowe, a na godz. 15 zaplanowany został Turniej Mrozoodpornych (plaża główna). W programie m.in. gry i zawody sportowe, Klubowy Bieg Morsów na dystansie 2,5 km, Fire show około godz. 17.30. Natomiast od godz. 18 aż do północy trwać będzie „Wieczór integracyjny dla morsów”, w tym kulinarne show w wykonaniu Roberta Bo-chenko, konkurs karaoke, animacje i zabawy. Prowadzenie zapewni wspomniany Robert Bochenko oraz Sylvia DJ-vocal. To również zaplanowano w namiocie głównym przy Polo Markecie.

  W sobotę ma być podobnie: szaleństwa na plaży już od godz. 11, m.in. „Śniadaniowy Bieg Morsów na dystansie 5 km o puchar burmistrza Mielna”. W sobotę o godz. 11 w namiocie przy Polo Markecie rozpocznie się również konferencja naukowa „Morsować czy nie morsować?”, czyli co dowodzą badania naukowe. Prowadzącym będzie prof. dr hab. Zbigniew Dąbrowski z AWF Kraków, prof. nadzw. PUM Anna Lubkowska z PUM Szczecin oraz dr n. med. Aneta Teległów z AWF Kraków.

  Na godzinę 18 zaplanowano jedno z najważniejszych wydarzeń, czyli Wielki Bal Morsów, który poprowadzi Zygmunt Chajzer. Wystąpią Zespół Szafa Gra, Krzysztof Czapla, a w roli DJ-a wystąpi Marek Sierocki.

  Niedziela zacznie się Wielką Paradą Morsów ulicami Mielna (godz. 11 - 11.45). XV Jubileuszowa kąpiel rozpocznie się w samo południe. Do wody ma wskoczyć co najmniej 3500 osób. Co najmniej dwa razy tyle będzie ich obserwować.
  Zlot Morsów w Mielnie  POLECAMY:

  Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego


  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (7)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (7) forum.gk24.pl

  Polub nas na Facebooku

  Turystyka wideo

  Turystyka zdjęcia

  Polecamy

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  Osobowość Roku 2018 - zgłoś swoje propozycje nominacji

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów

  SPORTOWY SUKCES ROKU | Głosowanie zakończone poznaj laureatów

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  Piłkarz Roku 2018. Wybieramy najlepszych piłkarzy w regionie

  Mikromusic walentynkowo w CK 105 w Koszalinie

  Mikromusic walentynkowo w CK 105 w Koszalinie

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej