Mieleńscy pływacy ekstremalni wrócili z Estonii z dwoma medalami [zdjęcia]

Jakub Roszkowski
To były Mistrzostwa Świata w Pływaniu Ekstremalnym. W zawodach wystartowało aż 1386 zawodników z 40 krajów świata w 13 kategoriach wiekowych. Polskę reprezentowało 26 zawodników, którzy zdobyli łącznie 18 medali.Mieleńscy pływacy startowali w 8 konkurencjach i zdobyli 2 brązowe medale. Wywalczyła je Aldona Prusinowska na dystansach 100 i 50 m stylem dowolnym. Na dystansie 25 metrów uplasowała się na 5 miejscu. Pozostali zawodnicy z Eskimosa - Zbigniew Choiński i Paweł Alejski - zajęli miejsca poza podium.Polska reprezentacja wystawiła również dwie sztafety, w składzie których znalazła się mielnianka Aldona Prusinowska. Wraz z Piotrem Biankowskim, Bogusławem Ogrodnikiem i Markiem Rotherem zajęli 6 i 4 miejsce. W sztafetach brało udział 31 reprezentacji z całego świata.Dodajmy, że sponsorem naszych w Tallinie była Polferries – Polska Żegluga Bałtycka SA.Zawody odbywały się w porcie jachtowym w samym centrum Tallina. Temperatura powietrza, jaka panowała podczas zawodów, to minus 6 stopni Celsjusza, w nocy spadała do minus 18 stopni Celsjusza) Woda miała 0,1 stopnia. Zobacz także: Morsy powitały Nowy Rok w Mielnie Qba / Fot. archiwum
To były Mistrzostwa Świata w Pływaniu Ekstremalnym. W zawodach wystartowało aż 1386 zawodników z 40 krajów świata w 13 kategoriach wiekowych. Polskę reprezentowało 26 zawodników, którzy zdobyli łącznie 18 medali.

Materiał oryginalny: Mieleńscy pływacy ekstremalni wrócili z Estonii z dwoma medalami [zdjęcia] - Głos Koszaliński