Mielno - Batman powrócił, ale bez przebrania

  Mielno - Batman powrócił, ale bez przebrania

  Jakub Roszkowski jakub.roszkowski@gk24.pl

  Głos Koszaliński

  Aktualizacja:

  Głos Koszaliński

  Wielka, czarna maszyna Batmana dojechała do Mielna. Sam Batman nie przyznaje się jednak, że nim jest. - To stare dzieje - mówi.
  Były Batman w drodze do Mielna. Nie ma już swojego wdzianka, alemaszyna została.

  Były Batman w drodze do Mielna. Nie ma już swojego wdzianka, ale maszyna została. © Fot. Radosław Brzostek

  Pamiętamy go? Stał w czarnym uniformie przy nieistniejącym już zajeździe "Za lasem" w Mścicach. Jeździł też do Mielna, Unieścia. Tłumy ludzi robiły sobie z nim zdjęcie. Pewnego roku nagle zniknął.

  - Musiałem zmienić teren - powiedział nam. Widziano go na Półwyspie Helskim, we Władysławowie. Naprawdę ma na imię Stanisław, pochodzi z Torunia. Jego maszyna to skrzyżowanie przede wszystkim radzieckiego samochodu zaporożec z wieloma innymi. Konstrukcja jest własnego pomysłu. By jednak nieco zatrzeć wrażenie, że to batmobil, były już Batman przywiesił do niego dziesiątki skórzanych frędzelków.

  - Już dawno się nie przebieram. Ale z tym Batmanem to chyba pójdę do grobu - trochę się denerwuje, trochę śmieje nasz rozmówca. - We Władysławowie zrobili wysokie krawężniki, straciłem miejsce, więc wracam do Mielna. Będę stał przy Trampie - zaprasza.

  Tego lata będzie woził chętnych swoją maszyną po okolicy. Cena przejażdżki? Co łaska. W przyszłym roku, jak zdradził nam nasz rozmówca, zmieni wreszcie pojazd. - Ten to już stary dziad - stwierdził pokazując wehikuł, którym w południe podjechał na stację paliw w Koszalinie.

  - Przyjadę fajnym, nowym trzykołowcem - obiecał. Były Batman nie będzie się jednak nadal przebierał. - Te czasy skończyły się bezpowrotnie. To już jest przeszłość - oznajmił.

  Teraz jeździ w stylizowanym kasku, skórzanych rękawicach, takiej też kurtce i spodniach z lampasem. Batman zmienił się w easy ridera.

  Czytaj treści premium w Głosie Koszalińskim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (7)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (7) forum.gk24.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo