Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Mieszkanie idealne dla młodego małżeństwa

Magdalena Szymańska, wspolczesna.pl
Te mieszkanie to typowa kraina śniegu. Białe są ściany, sufit, a nawet podłoga. Na szczęście temperaturę wnętrza podnosi malinowa kanapa.
Te mieszkanie to typowa kraina śniegu. Białe są ściany, sufit, a nawet podłoga. Na szczęście temperaturę wnętrza podnosi malinowa kanapa. Fot. ES Studio
Choć dominuje tu chłodny odcień stali i bieli, to jego mroźny charakter ogrzewają kolorowe i wesołe meble. Malinowa kanapa czy czerwone ramki na zdjęcia to szczyt mody w bieżącym sezonie.

W tym domu życie jego mieszkańców toczy się między dwoma strefami: wypoczynkową i jadalnianą.

- Część wypoczynkową tworzą kanapy z niskim stołem kawowym - mówi Emilia Świenc, architekt ze studia aranżacji wnętrz Es-Studio. - Z tego miejsca doskonale widoczny jest telewizor, który wmontowano we wnękę. Obok telewizora ustawiono pozostałe sprzęty grające: głośniki, odtwarzacze.

Taka wnęka to doskonałe rozwiązanie dla miłośników kin domowych i wież hi-fi. Urządzenia nie zabierają dużo miejsca, bo są ukryte w ścianie, a przy tym stanowią oryginalny element aranżacji i wystroju wnętrza.

Biel i malina

W tym mieszkaniu dominuje chłodny kolor bieli. Białe są ściany, podłoga i sufit.

- Na szczęście temperaturę wnętrza podnosi malinowa tapicerka na kanapach i ciepło bijące z kominka - mówi Emilie Świenc. - Aby dodatkowo podnieść temperaturę otoczenia, kominek obudowano czarnym granitem, który jest niezwykle elegancki i doskonale współgra z bielą ścian i soczystością kanapy.

Przestrzeń wypełniają też elementy małej architektury. Wykonano tu podwieszane, krzyżujące się sufity, a w holu wstawiono ściana z wnęką i szafkami na buty.

- Charakter wnętrza tworzą też oryginalne ozdoby - mówi Emilia Świenc. - Zawieszono długie lampy, nalepiono białą tapetę w czarne geometryczne wzory, które jak się okazało tworząca ciekawe tło dla kominka.
Chłód w kuchni

Mieszkańcy tego domu chcieli mieć oddzieloną od kuchni część jadalną. - To pomieszczenie jest także utrzymane w tej samej kolorystyce co całe mieszkanie - mówi architekt. - W jadalni i kuchni dominuje aluminium. Kuchenka, lodówko-zamrażarka, okap, zlewozmywak, ramki na frontach górnych szafek, wszystko to wykonane z zimnej stali.

Jednak takie dodatki wcale nie oznaczają, że panuje tu klimat rodem z bajki o Królowej Śniegu.

- Zimne barwy wnętrza ocieplają elementy oklejone naturalnym fornirem o ciemnym kolorze Wenge - mówi Emilia Świenc. - Tego koloru są fronty szafek, blat wielkiego, rodzinnego stołu, a także ekrany na ścianach.

Oświetlony pokój

Przy takiej kolorystyce wnętrza oświetlenie odgrywa drugorzędną rolę. Już samo nasycenie wnętrza bielą sprawia, że pomieszczenie wydaje się nie tylko większe, ale i jaśniejsze. Dlatego w tym przypadku zdecydowanie wystarczy kilka punktowych lamp i duży żyrandol na środku salonu.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!